Samsung yeni SSD'sini satışa sundu

Samsung yeni SSD’sini satışa sundu

Samsung, kompakt ve sağlam dizayna sahip yeni bir SSD modeli olan T5 Evo’yu tanıttı. Samsung T5 Evo, 8TB’a kadar üç farklı depolama kapasitesi seçeneği ile geliyor. Taşınabilir olması ve Samsung’un şimdiye kadar sunduğu en sağlam SSD’lerden biri olma ihtimaliyle dikkat çekiyor. 2TB, 4TB ve 8TB depolama seçenekleri mevcut.

Samsung T5 Evo, Samsung T9’a nazaran daha uygun fiyatlı ve daha sağlam bir alternatif sunuyor. T5 Evo’nun boyutları 95 x 40 x 17 mm ve yükü 102g. Samsung T5 Evo, V-NAND flaşa muhafaza sağlayan metal bir gövdeye ve lastikle kaplanmış kesimlere sahip. SSD, 2 metreye kadar düşmelere sağlamdır ve öteki eşyalara bağlanmak için yerleşik bir tutamağa sahiptir.

Samsung yeni SSD’sini satışa sundu

Samsung T5 Evo SSD, sade bir tasarım ve diskret markalama özelliğine sahip. USB-C portunun yanında küçük bir LED bulunuyor. USB-C portu, 5Gbps suratında ve USB 3.2 Gen 1 standardındadır. SSD, çok ısınmayı ve termal boğulmayı önleyen Dinamik Termal Koruma mimarisine sahip. Bu, daima yük altında bile sağlanır.

Samsung T5 Evo SSD‘nin 460MB/s okuma ve yazma suratı epey düşük. Standart M.2 PCIe SSD’lere nazaran çok daha yavaş ve bu da aygıtın data transferi sırasında epeyce yavaş olmasına neden oluyor.

Samsung T5 Evo SSD‘nin 2TB versiyonunun fiyatı 189.99$. 4TB ve 8TB versiyonları sırasıyla 349.99$ ve 649.99$ fiyat etiketlerine sahip. T5 Evo’nun düşük okuma/yazma suratlarına karşın, yeniden de uygun fiyatlı ve sağlam bir SSD seçeneği olmaya devam ediyor.