Kız arkadaşına otomobil almak için 33 adet iPhone çaldı!

Kız arkadaşına otomobil almak için 33 adet iPhone çaldı!

Aşk uğruna yapılabileceklerin sonları bazen hayal gücümüzü zorlayabilir. Türkiye, Adana’da yaşanan bir olay, bu hudutları aşan bir durumu ortaya koyuyor. Bir kurye çalışanı, sevgilisine otomobil alabilmek için 33 iPhone çaldı. Bu enteresan olayın ayrıntıları, insanların aşk uğruna ne kadar ileri gidebileceğinin çarpıcı bir örneğini sunuyor.

Adana’da bir kurye şirketinde çalışan Azim G., misyonu gereği bir teknoloji mağazasına 33 iPhone teslim etmek üzereydi. Lakin o, bu telefonları çalmayı tercih etti. Türkiye’de yüksek vergiler nedeniyle iPhone’lar dünyanın en değerlileri ortasında yer alıyor. Bu durum, çalıntı telefonların piyasa bedelini artırıyor. Azim G., çaldığı telefonları süratle satarak, elde ettiği parayla sevgilisine bir otomobil aldı. Fakat bu memnunluk uzun sürmedi. Mağaza, eksik teslimatı fark edince güvenlik kameralarını inceledi ve Azim G.’nin hiçbir vakit paketi teslim etmediği anlaşıldı.

Kız arkadaşına otomobil almak için 33 adet iPhone çaldı!

Polis, olayın akabinde çabucak harekete geçti ve Azim G.’nin konutuna baskın düzenledi. Azim G., sorgu sırasında meskeninde bulunan beş iPhone’u çaldığını itiraf etti. Sevgilisi ise, otomobilin çalıntı bir armağan olduğunu ve çalıntı parayla satın alındığını bilmediğini argüman etti. Bu olayın yargı tarafından nasıl sonuçlanacağı merak konusu. Otomobil ve satılmamış iPhone’lar ele geçirilse de, zararın kim tarafından karşılanacağı şimdi bilinmeyen.

Bu olay, aşk uğruna yapılan fedakarlıklar ve prensipler ortasındaki çatışmayı gözler önüne seriyor. Azim G.’nin bu hareketi, kimi insanların sevdikleri için her şeyi yapabileceklerini, lakin bu tıp hareketlerin sonuçlarının ağır olabileceğini de hatırlatıyor. Bu çeşit dikkat cazibeli olaylar, aşk, etik ve yasal hudutlar üzerine düşünmemizi sağlayan kıymetli olaylar ortasında yer alıyor.