Samsung kullanıcılarının beklediği güncelleme efsane özelliklerle geliyor

Samsung kullanıcılarının beklediği güncelleme efsane özelliklerle geliyor

Samsung Electronics, geliştirici konferansı etkinliğinde (SDC 2023), One UI 6’yı tanıttı. Bu, Galaxy aygıtlarının özelleştirilebilme yeteneklerini ve nasıl çalışacağını seçme özgürlüğünü ileri taşıyor. Akıllı telefonlar artık hayatımızda her zamankinden daha büyük yer kaplıyor. Denetim sahibi olmak ve denetimi hissetmek, çağdaş taşınabilir tecrübelerinin kıymetli bir modülü haline geliyor.

Samsung, bu yeni güncelleme ile kullanıcıların aygıtlarına daha bütünsel bir biçimde hakim olmalarını sağlamayı hedefliyor. Böylelikle teknolojik tecrübeleri daha ferdî, manalı ve tatmin edici hale getiriyor.

Güvenliğin yeni yüzü: Otomatik Engelleyici (Auto Blocker)

Galaxy’nin güvenlik ve saklılık inovasyonlarına eklenen Otomatik Engelleyici (Auto Blocker), kullanıcıların kendi sonlarını belirlemelerine imkan tanıyan bir özellik olarak öne çıkıyor. Otomatik Engelleyici (Auto Blocker), aygıtlar ortası belge taşıma (sideloading) ile uygulamaların güvenliği ve idaresi mevzularında kullanıcılara daha fazla denetim sunuyor.

Güvenlikle ilgili siber tehditler daima evrilirken Samsung, bu tehditlere karşı kullanıcıları korumak için daima olarak yeni formüller geliştiriyor. Otomatik Engelleyici (Auto Blocker); USB yoluyla yapılabilecek atakları engelleme ve potansiyel berbat gayeli yazılımlara karşı uygulama güvenliği sağlıyor. Ayrıyeten, Messenger, Telegram, KakaoTalk ve WhatsApp üzere tanınan üçüncü taraf iletileşme uygulamalarına yönelik Zero Click/Sıfır Tıklama istismarlarını önleyen Message Guard/Mesaj Muhafazası özelliğini de devreye alıyor.

Bu nedenle, kapsamlı aygıt özelleştirmeleri yapmayan kullanıcılar için Otomatik Engelleyici (Auto Blocker) seçeneğini açmak, ek ve zahmetsiz bir gönül rahatlığı manasına geliyor. Galaxy, sırf şuurlu seçim yapmayı güçlendiren değil, birebir vakitte dijital ortamdaki değişikliklere ahenk sağlayan bir ekosistem olması için her gün geliştirilmeye devam ediliyor. Bu da kullanıcıya hudutlarını belirleme ve istediği vakit bunları değiştirme özgürlüğü sunuyor.

Samsung Electronics Taşınabilir Tecrübe Bölümü Lider Yardımcısı ve Güvenlik Grubu Lideri Dr. Seungwon Shin, hususla ilgili şu sözleri kullandı, ‘‘Galaxy, taşınabilir teknolojide kullanıcının denetimine büyük paha veriyor. Özelleştirme ve müdafaa hakkında seçim özgürlüğü, çağdaş taşınabilir tecrübenin temel taşıdır. Duvarlar inşa etmek yerine sonlar belirleyen bir yaklaşımı benimseyerek Galaxy, kişisel öncelikleri ve güvenliği merkeze alıyor. Otomatik Engelleyici (Auto Blocker) üzere yenilikçi özelliklerle, hem şuurlu seçimler yapma yeteneği güçlendiriliyor, hem de dijital ortamdaki değişikliklere ahenk sağlama özgürlüğü sunuluyor. Güvenlik ve gizlilikteki bu ilerlemeler, kullanıcıları yalnızca korumakla kalmıyor, birebir vakitte daha özgür, şuurlu ve inançta hissetmelerini sağlıyor.’’

Otomatik Engelleyici (Auto Block) özelliği, One UI 6 güncellemesiyle birlikte birinci olarak Galaxy S23 serisine sunulacak ve kısa müddet sonra öbür Samsung aygıtlarına gelecek.

Samsung’un güvenlik ekosistemi daima yenileniyor

Galaxy’nin güvenlik ekosistemi daima olarak yenileniyor. Güvenlik ve Zımnilik Panosu’nun güncellenmesiyle kullanıcılar, data kullanımını daha kolay bir formda denetim edebiliyor. Donanım tabanlı Knox Vault ve Knox Matrix’in genişlemesiyle, daha fazla aygıt için en üst seviyede güvenlik sağlanıyor.

Samsung Electronics, kullanıcılarına daha fazla seçenek ve rahatlık sunarken tıpkı vakitte en üst seviyede güvenliği de garanti ediyor. Samsung’un SDC 2023 aktifliği kapsamında sunduğu yenilikler hakkında ayrıntılara ulaşmak isteyen kullanıcılar, SDC 2023 adresini ziyaret edebilirler.