Öğrencilere birinci kar tatili muştusu geldi! Okullar 1 hafta kapanabilir!

Öğrencilere birinci kar tatili muştusu geldi! Okullar 1 hafta kapanabilir!

Kasım ayı ile birlikte Kış mevsiminin resmen başladığını söyleyebiliriz. Her ne kadar şu sıralar havalar sıcak seyretse de bu durum çok uzun sürmeyecek. Zira meteoroloji uzmanları Kasım ayının son haftasına yanlışsız hava sıcaklıklarında ani düşüşlerin olacağı konusunda uyardılar.

Bilindiği üzere okullar önümüzdeki hafta sonunda tatile girecekler. Bu tatil süreci 13 Kasım’da başlayacak. 20 Kasım’da okullar tekrardan eğitim öğretime açılacak. Ancak bu tarihten sonra havalar süratli bir formda soğuyacağı için birtakım bölgelerde ani kar yağışları gerçekleşecek.

Öğrencilere birinci kar tatili muştusu geldi! Okullar 1 hafta kapanabilir!

Meteoroloji uzmanları tarafından verilen bilgilere nazaran Kasım ayının son haftasında bilhassa doğu kesitlerinde ağır kar yağışları kelam konusu olacak. Bu bağlamda kimi doğu bölgelerinde okulların bir haftaya yakın tatil edilebileceği söyleniyor.

Peki ya İstanbul? Hali hazırda İstanbul’da Kasım ayı içerisinde tesirli bir kar yağışı beklenmiyor. En azından şimdiki tablo bu tarafta. Kar yağsa da hava sıcaklıkları muhakkak bir derecenin altına düşmeyeceği için kar tutması üzere bir durum da kelam konusu olmayacak.

Ön görüler İstanbul’un bilhassa Aralık ayında beyaza bürüneceğini gösteriyor. Elbette bunu bekleyip göreceğiz. Şimdilik bu bahiste yorumlar yapmak çok da yanlışsız olmayacaktır.