Samsung Galaxy S24 serisinin kesin tarihi aşikâr oldu

Samsung Galaxy S24 serisinin kesin tarihi aşikâr oldu

Güney Kore merkezli teknoloji devi Samsung’un, önümüzdeki yılın başlarında Galaxy S24 serisini piyasaya sürmesi bekleniyor. Kesin bir lansman tarihi şimdi netleşmese de, yeni bir sızıntı, amiral gemisi akıllı telefonların yeni nesil modellerinin 17 Ocak 2024‘te duyurulabileceğini argüman ediyor.

Etkinliğin Amerika Birleşik Devletleri, San Francisco’da düzenlenmesi planlanıyor ve şirketin bu konferans için hazırlıklar yapmakta olduğu anlaşılıyor. Şayet bu rapor doğruysa, Samsung en son amiral gemisi aygıtlarını bir evvelki modellerden bir ay daha erken piyasaya sürmüş olacak; çünkü Galaxy S23 serisi 17 Şubat 2023’te tanıtılmıştı.

Samsung Galaxy S24 serisinin kesin tarihi belirli oldu

Galaxy S24 serisi üretim etabında olup, Ocak ayında piyasaya sürüleceği öngörülüyordu ve bu söylenti, evvelki raporlarımızla uyumlu. Ek olarak, raporlar Galaxy S23 FE’nin 1 Aralık’ta Güney Kore’de piyasaya sürüleceğini ekliyor. Bu model, şirketin ana pazarında yaklaşık 800.000 Güney Kore Wonu’na (tahmini 606 Amerikan Doları) satışa sunulabilir. Son vakitlerde, Galaxy S24 serisinin renk seçenekleri hakkında bir sızıntıyı da ele aldık.

Bilgisi olmayanlar için, Fan Edition modelleri nispeten uygun bir fiyat etiketiyle üst seviye özellikleri barındırıyor. Daha düşük fiyat etiketi çoklukla şirketin kimi yüksek seviye özellikleri atlaması yahut tasarım ögelerinde kimi kesintilere gitmesi ile sağlanıyor. Lakin bu, şimdi doğrulanmamış bir rapor olduğundan, şimdilik bu haberi biraz kuşkuyla karşılamakta yarar var.