Huawei Eyeware 2'nin özellikleri netleşti

Huawei Eyeware 2’nin özellikleri netleşti

Geçtiğimiz Eylül ayında Huawei, Çin ve Avrupa Birliği’nde Eyewear 2 akıllı gözlüklerini tanıtmıştı. Artık ise firma, bu eserin Asya pazarlarındaki öbür ülkelerde satışa sunulmasına hazırlanıyor üzere görünüyor.

Model numarası “LFT-G00” olan Huawei Eyewear 2, resmi olarak IMDA sertifikasyon platformunda listelendi. Bu sertifikasyon çok fazla detay içermese de, Singapur’da gelecekteki bir lansman için yeşil ışık yakıyor. Huawei Eyewear 2 hakkında daha fazla bilgi edinin.

Huawei Eyewear 2’nin evvelki modeline misal bir dokunmatik jest denetim özelliği bulunan kol kısmı bulunuyor. Ayrıyeten, kullanıcılara ek fonksiyonellik sunmak için yerleşik bir hoparlör de mevcut. Bilhassa bariz olan üçlü gürültü engelleme aracı, sesli aramalar sırasında net bir ses kalitesi sağlıyor.

Huawei Eyeware 2’nin özellikleri netleşti

Uzun pil ömrü sunan Eyewear 2, müzik dinleme için on bir saat ve konuşma mühleti için dokuz saatlik bir kullanım imkanı tanıyor. Ayrıyeten, süratli şarj özellikleriyle dikkat çekiyor; yalnızca on dakikalık şarjla üç saat kullanım sağlanabiliyor ve tam şarj olması ise sırf elli dakika sürüyor.

Hem stil hem de rahatlık sunan bu gözlükler, yalnızca 4.7 gram tartısında hafif bir titanyum çerçeveyle tasarlanmış. Kullanıcılar, moda ile pratikliği birleştirmek için Zeiss reçeteli lensleri de seçebiliyorlar. IP54 derecesiyle suya sağlam olan Eyewear 2, günlük kullanım için uygundur.

Huawei Eyewear 2, Çin’de 1699 yuan (yaklaşık 232$) başlangıç fiyatına sahipken, Avrupa Birliği’nde ise 300€ fiyat etiketine sahip.