Samsung Galaxy S24 Plus özellikleri belirli oldu

Samsung Galaxy S24 Plus özellikleri belirli oldu

Galaxy S Plus serisi, son birkaç kuşaktır Galaxy S serisinin en zayıf halkası olarak görülüyor. Bu telefonlar çoklukla, temel Galaxy S modeline kıyasla daha büyük bir ekran ve daha büyük bir batarya dışında çok az yenilik sunuyorlar.

Neyse ki Samsung, yakında çıkacak olan Galaxy S24 Plus ile bu eğilimi sona erdirmeyi planlıyor. Daha evvel aygıtın ekranında bir yükseltme olacağını öğrenmiştik. Artık, bu değişikliklerle ilgili daha fazla ayrıntı ortaya çıktı.

Buz Evreni’nden (Ice Universe) gelen bilgilere nazaran, Galaxy S24 Plus, daha evvel de bahsedildiği üzere 2K bir ekranla gelecek. Bugün, bu QHD+ ekranın Samsung Display’in yüksek uç M13 panelini kullanacağı belirtiliyor.

Ayrıca, telefonun 7.7mm kalınlığında ince bir yapıda olacağı ve en değerlisi 12GB RAM ile geleceği ekleniyor.

Samsung Galaxy S24 Plus özellikleri muhakkak oldu

Bilinmeyenler için, Galaxy S modelleri 2019’dan beri birçok pazarda 8GB RAM ile hudutlu kalmıştı. Münasebetiyle, 12GB RAM’in eklenmesi memnuniyetle karşılanacak bir yükseltme olacak.

Ancak tüm bu değişikliklere karşın, Galaxy S24 Plus, tıpkı fiyat segmentindeki rakiplerinin gerisinde kalmaya devam edecek. Zira Çinli rakipler, birebir fiyat aralığında ‘Ultra’ düzey özellikler sunuyorlar.

Her ne formda olursa olsun, seleflerinden daha uygun olacak. Lakin pil ömrü ve termal performans açısından bekleyip görmemiz gerekecek.

Galaxy S24 Plus’ın birden fazla bölgede Exynos 2400 çipi ile güçlendirilmesi bekleniyor. Karşılaştırma yapmak gerekirse, Galaxy S23 Plus, tüm pazarlarda Galaxy için Snapdragon 8 Gen 2 ile geliyor ve bu da onun daha serin çalışmasını ve harika dayanıklılık sunmasını sağlıyor.