Honor Magic 4 ve Honor Magic 5 modellerine büyük yenilik

Honor Magic 4 ve Honor Magic 5 modellerine büyük yenilik

Honor, Magic 4 ve Magic 5 serisi akıllı telefonları için Çin’de yeni bir sistem güncellemesi yayınladı. Bu son yazılım güncellemesi, aygıtlara birçok yeni ömür kalitesi özelliği getiriyor.

Yeni yazılım yapısı, güvenlik yaması düzeyini artırıyor. Her ne kadar misal özelliklere sahip olsa da, bu güncelleme her iki seri için farklı yapı numaralarıyla geliyor.

ITHome’a nazaran, Honor’un amiral gemisi akıllı telefonları için yeni yazılım güncellemesi şu yapı numaralarına sahip:

Honor Magic 4 Serisi – MagicOS 7.0.0.170

Honor Magic 5 Serisi – MagicOS 7.1.0.183

Bu yazılım yapıları sırasıyla 803MB ve 579MB boyutlarında.

Resmi değişiklik listesi bu güncelleme ile birlikte gelen altı kıymetli özelliği belirtiyor. Birinci olarak, güncelleme güvenlik yaması düzeyini Kasım 2023’e yükseltiyor.

Honor Magic 4 ve Honor Magic 5 modellerine büyük yenilik

Ayrıca, güncelleme ‘Saf Durum Çubuğu’nu tanıtıyor. Bu mod yalnızca vakti, WiFi’ı, ağı ve batarya düzeyini gösteriyor.

Sonra, güncelleme Denetim Merkezine YOYO teklif anahtarını ve otomatik parlaklık düğmesini ekliyor. Ayrıyeten, kilitli durumdayken ses kısma düğmesine çift tıklayarak feneri açıp kapatmayı aktifleştiriyor.

Yüzen pencere özelliği daha fazla uygulama için destek ekliyor. Son olarak, Galeri uygulaması gizli albümler için özel albüm kapağı ve şifre kilit fonksiyonları alıyor.

Diğer OTA sistem güncellemeleri üzere, bu güncelleme de partiler halinde yayınlanıyor. Bu nedenle, kimi kullanıcılar daha erken alabilirken, başkalarının beklemesi gerekebilir.

Bu özelliklerin Çin ana karasının dışında ne vakit ve nasıl sunulacağından emin değiliz. Muhtemelen yakın gelecekte bir halde sunulacaklar.