Samsung Galaxy A15 5G, küresel lansmandan evvel Bluetooth SIG onayını aldı

Samsung Galaxy A15 5G, küresel lansmandan evvel Bluetooth SIG onayını aldı

Samsung, Galaxy A serisinin en son jenerasyon akıllı telefonlarının lansmanına Hindistan’da Galaxy A05’in tanıtımı ile başladı. Görünüşe nazaran sıradaki Galaxy A15 5G olacak, zira Walmart’taki son listeler, bu modelin özellikleri ve fiyatı hakkında bilgileri ifşa etti.

Şimdi ise, aygıtın global bir lansmanın eşiğinde olduğuna işaret eden Bluetooth SIG sertifikalarını aldığı görülüyor. Aygıt, 4G karşılığıyla birlikte Bluetooth SIG sertifikasyonunu aldı. Bilhassa, sertifikasyon Bluetooth v5.3 takviyesini ortaya koyuyor.

Walmart listesi aracılığıyla sızdırılan bilgilere nazaran, Galaxy A15 5G, canlı ve keskin görseller sunan 6.5 inç FHD+ AMOLED ekrana sahip. Aygıt, muhtemelen Dimensity 6100 Plus olan bir MediaTek yonga setiyle güçlendirilecek. Aygıt, 4GB RAM ve genişletilebilir bir MicroSD kart aracılığıyla artırılabilen cömert 128GB dahili depolama alanı ile geliyor.

Samsung Galaxy A15 5G, küresel lansmandan evvel Bluetooth SIG onayını aldı

Samsung Galaxy A15 5G‘nin kamera kısmında, 50 megapiksel ana kamera, 5 megapiksel geniş açılı lens ve 2 megapiksel makro kamera bulunuyor. Ön kameranın 13 megapiksel olması net ve detaylı selfie çekimlerine imkan tanıyor.

Cihaz, 25W süratli şarj dayanağıyla tamamlanan 5,000mAh batarya ile piyasaya sürülecek. Son olarak, listeleme akıllı telefonun 139 dolar fiyat etiketiyle geleceğini ortaya koyuyor.

İlgili haberlerde, Samsung, Galaxy Buds serisi için Pokémon temalı kılıflarını piyasaya sürdü. Bu Pokébll biçimli kılıflar Ultraball, Greatball ve Masterball dizaynlarından esinlenmiş ve Galaxy Buds 2 Pro, Buds Pro, Buds 2, Buds Live ve Buds FE ile uyumlu. Şu anda İspanya’da mevcut olan bu kılıfların, yakında dünya genelinde öbür bölgelerde de piyasaya sürülmesi bekleniyor.