Nintendo, canlı aksiyon Legend of Zelda sinemasının çekildiğini doğruladı

Nintendo, canlı aksiyon Legend of Zelda sinemasının çekildiğini doğruladı

Ball’un en son sinemaları, en sonuncusu 2018’de vizyona giren Maze Runner serisiydi. Sinemanın yapımcılığını Nintendo’dan Shigeru Miyamoto, son on yılda çok sayıda Marvel sinemasının yapımcılığını yahut baş yapımcılığını üstlenen Avi Arad ile birlikte üstleniyor.

Şaşırtıcı bir formda sinema Nintendo ve Sony Pictures Entertainment tarafından ortak finanse ediliyor. Biliyorsunuz, Sony Pictures Entertainment PlayStation’ın sahibi olan şirketin bir modülü. Nintendo, sinemanın %50’sinden fazlasını finanse ettiğini lakin Sony Pictures Entertainment’ın tiyatro distribütörü olacağını belirtiyor.

Nintendo, canlı aksiyon Legend of Zelda sinemasının çekildiğini doğruladı

Miyamoto, Nintendo’nun üretimde “yoğun bir formda yer almasıyla” sinemanın geliştirilmesine resmi olarak başladıklarını açıkladı. Ayrıyeten, tamamlanmasının “zaman alacağını” lakin hayranların bunu görmeyi sabırsızlıkla beklediğini umduğunu da belirtiyor.

2015 yılında Wall Street Journal’dan Nintendo ve Netflix’in canlı aksiyon Zelda gösterisi hazırlayacağına dair söylentiler duymuştuk fakat bu hiçbir vakit gerçekleşmemişti (ve bunun nedeni hakkında epeyce tuhaf bir kıssa dolaşıyor). Lakin Muhteşem Mario Bros. sinemasının başarısı tahminen de Nintendo’nun bu projeyi gerçeğe dönüştürmek için muhtaçlık duyduğu asıl şeydi. Ve sinemanın vizyona girmesiyle şu an ortasında işlerin aksi gitmesi için çokça zaman varken, bu Zelda hayranı diğer bir klasik Nintendo serisinin beyazperdeye çıkması ihtimali konusunda temkinli de olsa bir heyecan duyuyor.