Resident Evil Village sonunda iPhone 15 Pro'da!

Resident Evil Village sonunda iPhone 15 Pro’da!

Apple’ın son Wonderlust Sonbahar etkinliğinde tanıttığı iPhone 15 Pro ve Pro Max’in oyun yetenekleri dalı sarsmaya hazır. Yeni A17 Pro yonga seti ve donanım hızlandırmalı ray tracing özellikleri sayesinde bu telefonlar artık AAA düzeyinde oyunları doğal olarak oynatabiliyor. Cupertino merkezli teknoloji devi, bu özelliklerle taşınabilir oyun dünyasında ihtilal yapmayı ve hatta taşınabilir konsollarla rekabete girmeyi hedefliyor. Apple’ın bu amiral gemisi telefonlarına ve Apple silikon ile çalışan tabletlerine gelen birinci konsol düzeyindeki AAA oyun, Resident Evil Village oldu.

Resident Evil Village, dünya genelinde tanınan bir kaygı oyunu serisinin en yeni üyesi. Capcom tarafından geliştirilen bu oyun, iPhone 15 Pro modelleri için piyasaya sürüldü. Oyunun tam sürümü yaklaşık 16GB boyutunda olup, fiyatsız deneme sürümü ise 1.4GB. Oyunu App Store üzerinden indirebilir, fiyatsız deneme sürümünü deneyebilir ve 20 Kasım’a kadar %60 indirimle tam sürümünü satın alabilirsiniz. Olağan fiyatı 39.99$ olan oyunun Winter’s Expansion DLC’si 19.99$ fiyat etiketine sahip. İndirimle bu fiyatlar sırasıyla 15.99$ ve 9.99$ oluyor. Ayrıyeten 4.99$ fiyatında bir all-access voucher DLC de mevcut. Oyun, M1 çipi ve sonrası versiyonlarını taşıyan iPad Air ve iPad Pro tabletler için de mevcut.

Resident Evil Village sonunda iPhone 15 Pro’da!

Capcom, Resident Evil Village’ın hem dokunmatik denetimleri hem de bağımsız oyun denetim aygıtlarını desteklediğini belirtiyor. Oyunda HDR takviyesi de bulunuyor. Ayrıyeten iPad OS ve iOS üzerinde cross-progression özelliği de mevcut. Bu aygıtlar, DisplayPort uyumlu harici bir TV yahut monitöre kadar 4K, 60Hz’de görüntü çıkışı yapabilme yeteneğine sahip.

Capcom, Resident Evil 4 Remake’in piyasaya sürülmesi için de hazırlık yapıyor. Village, A17 Pro’nun gücünden tam manasıyla faydalanabilen birinci oyun. Oyunsever olmasanız bile fiyatsız deneme sürümünü denemekte yarar var. Zira iPhone 15 Pro modelleri için önümüzdeki aylarda birçok AAA oyunun gelmesi bekleniyor.