Asus'un yeni oyuncu router modeli eşsiz özelliklerle geliyor

Asus’un yeni oyuncu router modeli eşsiz özelliklerle geliyor

ASUS, ROG Octopus 7 isminde yüksek performanslı bir oyun yönlendiricisi (router) tanıttı. Bugünden itibaren ön siparişte olan bu yönlendirici, 4,999 yuan (683$) fiyat etiketiyle sunuluyor ve yalnızca birinci 100 üniteyle sonlu. Bu yönlendirici, en talepkâr oyuncuların muhtaçlıklarını karşılamak üzere tasarlandı.

ROG Octopus 7‘nin merkezinde, 2GB DDR4 RAM ve 256MB flash depolama ile tamamlanan güçlü bir 4 çekirdekli 2.6GHz Broadcom yonga seti bulunmaktadır. 6GHz bandını desteklememesine karşın, 4K QAM takviyesi sayesinde 13,000Mbps’ye kadar üç bant eşzamanlı sürat sunar.

Konektivite açısından iki adet 10G portu ve dört adet 2.5G portu ile donatılmıştır. Ayrıyeten USB 3.0 ve USB 2.0 portlarına da sahiptir. Üç uçlu oyun hızlandırma, yedi özelleştirilebilir aydınlatma efekti ve ticari sınıf ağ müdafaası için AiProtection Pro güvenlik sistemi üzere oyun tecrübesini zenginleştiren özelliklere sahip. AiMesh 2.0 teknolojisi, büyük meskenlerde dikişsiz sirkülasyonu garanti eder.

Kablosuz sürat olarak, 2.4GHz bandında 1376 Mbps ve her iki 5GHz bandında 5764 Mbps sürat sunar. Tüm bantlar, 4T4R (dört verici ve dört alıcı) takviyeler. Sekiz adet çıkarılamayan anten, kablosuz ağın erişimini genişletmek için bilhassa tasarlanmıştır.

Asus’un yeni oyuncu router modeli eşsiz özelliklerle geliyor

ASUS, aygıtın termal idaresini vurguluyor. Çok katmanlı alüminyum bir ısı emici ve nano karbon kaplama ile soğutma verimliliği artırılır. Yönlendiricinin görünümü, ROG kabartmalı yarı saydam akrilik üst kapağı, logo ışığı ve özgün bir ısı dağıtma ızgarası ile epey iddialıdır.

Oyuncular için, yönlendirici oyun trafiğini ASUS’a özel ROG GAME FIRST IV teknolojisiyle önceliklendirme kelamı veriyor. Bu, gecikmeyi yüzde 43 oranında azaltabilir. Taşınabilir Oyun Modu üzere özellikler, uygulama aracılığıyla basitçe aktifleştirilir. Kapsamlı port konfigürasyonu, temas toplama dayanağı ve yüksek süratli aygıtlara bağlanma yeteneği ile ROG Octopus 7, her oyun konseyimi için dikkat cazip bir merkez olarak öne çıkıyor.