Remedy F2P oyunlarını iptal etme kararı aldı

Remedy F2P oyunlarını iptal etme kararı aldı

Stüdyonun Tencent ile birlikte fiyatsız bir ortak nişancı oyunu üzerinde çalıştığı 2021’de ortaya çıkmıştı. Lakin çok oyunculu fiyatsız oyunlara yönelik pazarın meçhullüğü göz önüne alındığında, iki taraf farklı bir istikamete gitmeye karar verdi. Project Vanguard’ı Project Kestrel olarak tekrar başlatıyorlar, bu da “güçlü, işbirliğine dayalı çok oyunculu bileşene sahip birinci sınıf bir oyun” olacak.

Oyun, çekirdek liderliğin ve grubun kimi üyelerinin Kestrel’de kaldığı konsept kademesine geri dönüyor. Vanguard’da çalışan öteki şahıslar öteki Remedy gruplarına yine atanıyor. Stüdyo, Kestrel’in “Remedy’nin temel güçlü istikametlerine daha fazla eğileceğini” söylüyor. Vanguard’ın birçok varlığını, özelliğini ve temasını Kestrel için tekrar kullanmayı planlıyor.

Remedy F2P oyunlarını iptal etme kararı aldı

Remedy CEO’su Tero Virtala yaptığı açıklamada, “Vanguard’da oynaması fiyatsız ve çok oyunculu oyun geliştirme konusunda büyük ilerlemeler kaydettik” dedi. “Çok dikkatli bir değerlendirmenin akabinde, oyunun gelişeceği yerde yeni bir taraf alacağımıza inanıyoruz.”

Yön değiştirmek akla yatkın bir hareket üzere geliyor. Fiyatsız çok oyunculu nişancı pazarı, Apex Legends, Fortnite, Call of Duty: Warzone ve Overwatch 2 üzere yüksek profilli  oyunlarla zaten rekabete doymuş durumda. Sonuç olarak, birtakım kıymetli canlı hizmet nişancı oyunları kapatıldı yahut aktiflikleri iptal edildi. Bunlardan biri de Remedy’nin üzerinde çalıştığı, fiyatsız bir nişancı oyunu olan CrossfireX’ti, bu nedenle stüdyonun yakın vakitte bu gayrete tekrar girme konusunda temkinli davranması affedilebilir.