Baldur's Gate 3 ve Alan Wake 2, 2023 Oyun Mükafatları adaylarının başında geliyor

Baldur’s Gate 3 ve Alan Wake 2, 2023 Oyun Mükafatları adaylarının başında geliyor

İkisi de Yılın Oyunu ödülünün en başında yer alırken yanı sıra Marvel’s Spider-Man 2 (toplamda yedi adaylık), Resident Evil 4‘ün yine imali (dört adaylık), Harika Mario Bros. Wonder (beş) ve The Legend of Zelda’ya aday: Krallığın Gözyaşları (beş) listede yer alıyor.

Nintendo 15 adaylıkla tüm yayıncılar ortasında en fazla adaylığı elde ederken onu Sony (13), Microsoft (Bethesda ve Activision Blizzard dahil 10) ve Epic Games (dokuz) takip ediyor. En Uygun Uyarlama dahil toplamda 31 ödül var. Bu yılın bu kategorideki adaylar Castlevania: Nocturne, Gran Turismo, The Last of Us, The Harika Mario Bros. Movie ve Twisted Metal.

Baldur’s Gate 3 ve Alan Wake 2, 2023 Oyun Mükafatları adaylarının başında geliyor

Cocoon, Dave the Diver, Dredge, Tchia, Viewfinder, Pizza Tower ve Hello Kitty Island Adventure üzere birçok hak eden bağımsız sinema de aday gösterildi. Bu ortada, üç yıl evvelki felaket çıkışından sonra kendini toparlamaya devam eden Cyberpunk 2077 2.0 ve Phantom Liberty genişletmesi toplamda dört adaylık elde etti.

Hayran anketinin sonuçları, kazananları belirlemek için 100’den fazla global medya yayınından ve etkileyici kuruluştan oluşan bir heyetin oylarına eklenecek. The Game Awards’ı 7 Aralık’ta canlı olarak izleyebilirsiniz; burada sunucular, bir sonraki büyük fragmana (sadece Grand Theft Auto VI için bir tane de olabilir) ulaşmak için pek çok mükafatı süratle gözden geçirecekler.