Reels görüntüleri için değerli bir güncelleme yayınlandı

Reels görüntüleri için değerli bir güncelleme yayınlandı

Şimdi Instagram lideri Adam Mosseri, yayın kanalında, mevcut bu özelliğin dünya çapındaki tüm kullanıcıların hizmetine sunulduğunu duyurdu. Uygulamayı kullanan herkes artık herkese açık Reels’i aygıtlarına indirebilir ve bunları daha sonra görüntülemek üzere kaydedebilir. Bunun için kullanıcıların Paylaş düğmesine dokunması ve indirme sürecine buradan başlaması kâfi olacak.

TechCrunch’ın da bildirdiği üzere Mosseri, yayın sırasında indirilen Reels’in, indirilen TikTok görüntülerine benzeri formda hesabın kullanıcı ismini içeren Instagram filigranına sahip olacağını açıkladı. Ayrıyeten Reels, sadece yepyeni kesimlerle kullanıldığı takdirde müzikle birlikte gelecek. Instagram, art plan olarak kullanılmış olan lisanslı müzik kullanırsa bu sesleri kaydetmeyecek.

Reels görüntüleri için değerli bir güncelleme yayınlandı

TikTok’un görüntü indirme özelliği, yaratıcılara (ve yine yayınlayanlara) klipleri platformlar ortasında paylaşmanın kolay bir yolunu sunduğundan, uygulamaya daha fazla kullanıcı çekmenize yardımcı oluyor. TikTok’u olmayan şahıslar, takip etmek istedikleri bireylerin görüntülerini görürülerse yahut daha fazla misal içerik tipi görmek isterlerse platforma kaydolmaya karar verebilirler. Instagram bu stratejiyi kopyalamak istiyor olabilir lakin kullanıcılar Reels’in indirilmesini engelleme imkanına da sahip olacak. İndirme seçeneklerini değiştirmek için Ayarlar’da Zımnilik altında Reels’e gitmeleri ve “İnsanların Reels’inizi indirmesine müsaade ver” seçeneğini kapatmaları gerekecek.