Redmi Note 13 Pro'nun küresel varyantı kendini gösterdi

Redmi Note 13 Pro’nun küresel varyantı kendini gösterdi

Redmi’nin Note 12 serisi Eylül ayında Çin’de piyasaya sürüldü. Seri; standart, pro ve pro plus modellerini içeriyor ve yakında küresel pazarlara gelmesi bekleniyor. Note 13 Pro’nun FCC sertifikasyon veritabanında görüldüğünü yakın vakitte öğrendik. Artık, bu aygıtın küresel sürümü Geekbench veritabanında görüldü. Bu platformda yer alan teknik özellikler, aygıtın Çin sürümüyle misal görünüyor.

Redmi Note 13 Pro, Geekbench’te 2312DRA50G model numarasıyla listelenmiş. Anakartın kod ismi “gamet” olarak geçiyor. Bu, dört çekirdeği 1.96GHz ve başka dört çekirdeği 2.40GHz frekansta çalışan Snapdragon 7s Gen 2 yonga setini işaret ediyor. Aygıt, 8GB RAM ile listeleniyor. Yazılım olarak, aygıt kutudan Android işletim sistemiyle birlikte çıkacak.

Redmi Note 13 Pro, Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarında sırasıyla 1,021 ve 2,855 puan alıyor. Aygıtın FCC listesine nazaran 5,020mAh kapasiteli bir bataryası var.

Redmi Note 13 Pro’nun küresel varyantı kendini gösterdi

Duyumlara nazaran, Redmi Note 13 Pro, küresel pazarlarda bir POCO telefonu olarak piyasaya sürülebilir. Redmi Note 13 serisinin küresel lansman tarihi şimdi bilinmiyor. Lakin Note 13 modellerinin çeşitli sertifikalar almaya başlaması, aygıtların önümüzdeki aylarda piyasaya sürülmesi beklentisini artırıyor.

Çin’deki Redmi Note 13 Pro’nun özelliklerini hatırlatmak gerekirse; aygıt, 1.5K çözünürlüğe sahip 6.67 inç OLED ekranla geliyor. Bu ekran, 120Hz yenileme suratı, 1800 nit parlaklık, Dolby Vision ve entegre parmak izi okuyucu özelliklerine sahip. Ana kamera 200MP çözünürlüğünde OIS takviyeli bir sensöre sahip. Bu ana kameraya 8MP ve 2MP’lik iki kamera daha eşlik ediyor. Aygıtın bataryası 5,000mAh ve 67W süratli şarj takviyesi bulunuyor.