POCO C65 lansmana kısa müddet kala kendini gösterdi

POCO C65 lansmana kısa müddet kala kendini gösterdi

Yeni POCO akıllı telefon modeli küresel pazara girmeye hazırlanıyor. İsmi POCO C65 olarak anılan bu aygıt, son vakitlerde birçok sertifika platformunda karşımıza çıktı. En son olarak Birleşik Arap Emirlikleri’nin TDRA sertifikasyonunda gördüğümüz bu model, 2310FPCA4G model numarasıyla listelendi. Daha evvel bu aygıtın IMDA ve FCC sertifikalarında yer aldığından bahsetmiştik. Bu cins sertifikalarda yer alması, POCO C65’in yakında piyasaya sürüleceğini işaret ediyor. Fakat ne yazık ki, bu sertifika platformu üzerinden aygıtın ayrıntılı özelliklerine dair bilgiler elde edemedik.

FCC listesi, bu aygıtın 4G ağına dayanak vereceğini doğruluyor. Ayrıyeten aygıt, Android 13 işletim sistemine dayalı MIUI 14 özel arayüzüyle gelecek. Modelin WiFi, Bluetooth ve NFC üzere ilişki seçeneklerini de desteklediği belirtiliyor.

POCO C65 lansmana kısa mühlet kala kendini gösterdi

Bilgilere nazaran, POCO C65, Redmi 13C’nin tekrar markalanmış bir versiyonu olacak. IMEI veritabanında yer alan bir liste, aygıtın küresel ve Hindistan versiyonlarının model numaralarının sırasıyla 2310FPCA4G ve 2310FPCA4I olduğunu gösteriyor.

Eğer bu bilgiler doğruysa, POCO C65 modelinin 6.74 inç boyutunda, 90Hz tazeleme suratına sahip ve su damlası çentikli bir ekranla geleceğini söyleyebiliriz. Aygıtın büyük bir olasılıkla 5.000mAh kapasiteli bir batarya ile güçlendirileceği ve 18W süratli şarj dayanağı sunacağı belirtiliyor. Art kısımda 50MP’lik üçlü bir kamera kurulumunun yer alması bekleniyor. Lakin bu bilgilerin büsbütün doğrulanmadığını ve söylentilerden ibaret olduğunu belirtmek gerekir. Bu nedenle bu bilgileri kesin olarak kabul etmemekte yarar var.