Redmi kullanıcılarına hoş haber!

Redmi kullanıcılarına hoş haber!

Xiaomi, kendi geliştirdiği yeni işletim sistemi HyperOS’un, stabil güncellemesini yakında beş amiral gemisi akıllı telefonuna sunacak. GSMChina’nın raporuna nazaran, bu güncelleme Android 14 tabanlı olacak.

Xiaomi-HyperOS ismi verilen bu sistem, Xiaomi 13 Ultra, Xiaomi 13T, Xiaomi 12T, Xiaomi Pad 6 Max ve Redmi K60 Pro üzere aygıtlara güncelleme olarak sunulacak. Bu akıllı telefonların hepsi, Xiaomi’nin resmi sunucusunda HyperOS yapısı ile görülmüş durumda.

Redmi kullanıcılarına hoş haber!

Güncellemenin Çin’de Xiaomi 13 Ultra ile başlayarak çok yakında dağıtılmaya başlanması bekleniyor. Xiaomi 12T ve Xiaomi 13T, Avrupa pazarında güncellemeyi alacak ve öbür bölgeler de ilerleyen vakitlerde bu güncellemeye kavuşacak.

Xiaomi, HyperOS güncellemesi için bir yol haritası da paylaştı. Hem Çin hem de milletlerarası aygıtlar için güncelleme takvimini ayrıntılandıran bu plana nazaran, güncelleme etaplı olarak gerçekleşecek. Memleketler arası aygıtların birinci kümesi, 2024’ün birinci çeyreğinde HyperOS’u alacak.

Bu gelişmeler, Xiaomi’nin teknoloji alanındaki yenilikçi yaklaşımını ve pazardaki aktif varlığını bir defa daha gözler önüne seriyor. HyperOS’un getireceği yenilikler ve bu güncellemenin akıllı telefonlara sağlayacağı avantajlar, teknoloji tutkunları için heyecan verici olacak.