Redmi K70E'nin gerçek fotoğrafları sızdırıldı

Redmi K70E’nin gerçek fotoğrafları sızdırıldı

Xiaomi, bu ayın sonlarında Çin’de merakla beklenen Redmi K70 serisi akıllı telefonlarını tanıtmaya hazırlanıyor. Aygıtlar çevrimiçi ortamda sıkça görünmeye başladıkça ve Xiaomi’nin resmi Redmi Weibo hesabı, aygıtların ana özelliklerini paylaşarak beklentileri daha da artırdıkça, heyecan giderek artıyor.

Şimdi tanınan duyumcu Digital Chat Station, yaklaşmakta olan Redmi K70E akıllı telefonunun gerçek dünya manzaralarını ortaya çıkardı ve etkileyici dizaynını sergiledi. Telefon, harika bir ekran-gövde oranına katkıda bulunan ince çerçeveli bir dizayna sahip olacak. Aygıt, yüksek frekanslı 1920Hz PWM karartma özelliğine, 1800 nit tepe parlaklığına, 12-bit renk derinliğine sahip 1.5K esnek düz bir ekran ve ekrana gömülü bir parmak izi sensörüne sahip olacak.

Redmi K70E, MediaTek Dimensity 8300-Ultra işlemci ile birlikte LPDDR5X RAM ve UFS 4.0 depolama alanı ile birleşecek. Bu kombinasyon, hem günlük vazifeler hem de kuvvetli oyun seansları için inanılmaz bir performans vaat ediyor.

Redmi K70E’nin gerçek fotoğrafları sızdırıldı

Xiaomi ayrıyeten, Redmi K70E’nin 5500mAh pil kapasitesi ve 90W süratli şarj özelliği ile geleceğini doğruladı. Telefon, büyük pil kapasitesine karşın yalnızca 8.05mm kalınlığında ince bir profile sahip olacak.

Redmi K70E, pil ömrünü uzatmak için akıllı bir şarj motoru ve Xiaomi’nin Haixing pil tamir algoritmasını içerecek. Xiaomi’ye nazaran, 1000 ağır şarj ve deşarj döngüsünden sonra bile pilin aktif kapasitesi %90’ın üzerinde kalacak.

Yoğun yük altında telefonun en yeterli biçimde çalışmasını sağlamak için Redmi K70E, Redmi’nin en büyük 5000mm² e-spor sınıfı paslanmaz çelik VC (Buhar Odası) soğutma sistemine sahip olacak. Bu sistem, evvelki kuşağa nazaran ısı dağıtım alanında %26.6’lık bir artış sunarak, uzun oyun seansları sırasında bile optimal performans sağlayacak. Telefon, Xiaomi’nin en yeni yazılımı HyperOS ile çalışacak ve sızdırılan manzaralara nazaran 1TB’a kadar depolama alanı sunacak.

Xiaomi Grubu Ortaklarından, Memleketler arası Departman Lideri ve Redmi Marka Genel Müdürü Lu Weibing, Redmi K70 serisinin bu ay içinde piyasaya sürüleceğine işaret etti. Redmi K70 serisinin K70E, K70 ve K70 Pro olmak üzere üç modeli içermesi bekleniyor. Kesin çıkış tarihi şimdi açıklanmamış olsa da, sızdırılan fotoğraflar ve tanıtımlar, Redmi K70E’nin yakın vakitte piyasaya sürüleceğine işaret ediyor.