Samsung, Galaxy Z Flip 6 ve 7 modellerini tescil etti

Samsung, Galaxy Z Flip 6 ve 7 modellerini tescil etti

Samsung, katlanabilir telefon serisinin gelecek iki jenerasyonunu neredeyse onayladı. Şirket, bu yılın başlarında Galaxy Z Fold 5 ve Galaxy Z Flip 5 katlanabilir akıllı telefonlarını duyurmuştu. Artık ise, Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Flip 7 isimlerinin tescil edildiği katılaştı.

Güney Koreli teknoloji devi, Galaxy Z Flip 6 ve Galaxy Z Flip 7 isimlerini zati tescil ettirmiş durumda. Bu isimler, Güney Kore’de ve WIPO web sitesinde yakın vakitte yayınlanan dokümanlar aracılığıyla doğrulandı. Markanın lansman döngüsüne bakıldığında, Galaxy Z Flip 6’nın 2024 yazında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Öteki taraftan, Galaxy Z Flip 7, Samsung’un yeni jenerasyon kapaklı katlanabilir telefonu olarak sıradaki aygıt olacak.

Samsung, Galaxy Z Flip 6 ve 7 modellerini tescil etti

Ne yazık ki, Samsung Electronics şimdilik yalnızca gelecekteki aygıtların isimlerini tescil ettirdiğinden, Z Flip serisinin bir sonraki kuşağı hakkında daha fazla detay şimdi meçhul. Bu, aygıtların özellikleri yahut dizaynları hakkında rastgele bir ayrıntının olmadığı manasına geliyor. Lakin bunlar premium sınıf katlanabilir telefonlar olduğu için, en üst seviye özelliklere ve donanımlara sahip olmalarını bekleyebiliriz. Ağustos ayında, Galaxy Z Flip 6 hakkında bir rapor yayınlamıştık. Bu raporda, şirketin yaklaşan katlanabilir telefon modellerine değerli kamera iyileştirmeleri getirmeyi planladığı belirtiliyordu.