Redmi K70 Pro'nun resmi görselleri ve özellikleri paylaşıldı

Redmi K70 Pro’nun resmi görselleri ve özellikleri paylaşıldı

Redmi, 29 Kasım’da Çin’de Redmi K70 serisi akıllı telefonlarını tanıtacak. Yakın vakitte bir elde görüntü, Redmi K70e modelini gösterse de, aygıtın art tasarımı zımnî tutuldu. Bugün ise şirket, Redmi K70 Pro’nun resmi görsellerini yayınlayarak dizaynıyla ilgili merakları giderdi. Yayınlanan resmi görsellere nazaran K70e ve K70 modellerinin misal bir görünüme sahip olması bekleniyor.

Redmi, K70 Pro’nun siyah ve beyaz renk seçenekleriyle piyasaya sürüleceğini açıkladı. Aygıtın mavi ve mor (veya pembe) renk seçeneklerinin de olabileceği kestirim ediliyor. Dizaynına bakıldığında, K70 Pro, yalnızca 74.9 genişliğinde dar bir dizayna sahip olup, tek elle rahatça tutulabilecek yapıda. Metal orta çerçeveye sahip olan telefonun üst kenarında mikrofon ve IR blaster bulunuyor. Marka tarafından yayınlanan görseller, aygıtın alt dizaynını göstermiyor. Sol kenar boş görünürken, sağ tarafta ses düğmesi ve güç tuşu yer alıyor.

Redmi K70 Pro’nun resmi görselleri ve özellikleri paylaşıldı

K70 Pro, 6.67 inç OLED ekrana sahip ve bu ekranın 2K çözünürlük ve 120Hz yenileme suratını desteklediği görülüyor. Aygıtın art kabuğunda, üç kamera ve bir LED flaş barındıran yükseltilmiş dikdörtgen bir modül bulunuyor. Görseller, K70 Pro’nun OIS dayanaklı 50 megapiksel ana kamera ve 2x optik zoom sunan bir telefoto kameraya sahip olduğunu doğruluyor.

Akıllı telefon, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine sahip olacağı aslında onaylandı. Telefonun en üst varyantının 24 GB LPDDR5x RAM ve 1 TB UFS 4.0 depolama sunması mümkün. 5.120mAh pil kapasitesine ve 120W süratli şarja sahip olması beklenen aygıt, HyperOS tabanlı Android 14 ile çalışacak. K70 ve K70e modelleri, küresel pazarda Poco markası altında satışa sunulabilirken, K70 Pro’nun sırf Çin pazarına mahsus kalması bekleniyor.