Red Magic 9 Pro serisi, yenilenmiş tasarımı ve geliştirilmiş soğutma sistemiyle piyasaya çıktı

Red Magic 9 Pro serisi, yenilenmiş tasarımı ve geliştirilmiş soğutma sistemiyle piyasaya çıktı

Red Magic, Çin’de Red Magic 9 Pro serisi oyun akıllı telefonlarını piyasaya sürdü. Bu seri, Red Magic 9 Pro ve Red Magic 9 Pro+ olmak üzere iki modelden oluşuyor. İşte bu akıllı telefonların özelliklerine ve teknik ayrıntılarına detaylı bir bakış.

Red Magic 9 Pro serisi, son teknoloji bir çubuk telefon olarak isimlendiriliyor. Büsbütün düz bir art yüzeye ve tam ekran bir imaja sahip, yani geride kamera çıkıntısı yok ve ekranda ön kamera kesiti bulunmuyor. Bu aygıtlardaki kamera nizamı, sensörlere giren ışığı engellemeyen özel üretim bir cam katman ile korunuyor. 8.9mm kalınlığında olan bu seri, üç renk seçeneği sunuyor: Kara Şövalye, Deuterium Ön Şeffaf Kara Gece ve Deuterium Ön Şeffaf Gümüş Kanatlar.

Cihazların ön yüzünde, 6.8 inç 2480 x 1116 çözünürlüklü tam ekran AMOLED ekran bulunuyor. Ekran-gövde oranı %93.7 üzere etkileyici bir düzeyde. 120Hz yenileme suratı, 2160Hz ultra yüksek frekans PWM karartma + DC karartma, 960Hz çoklu parmak dokunmatik örnekleme suratı ve 1600nit tepe parlaklık sunuyor. Ekran, DCI-P3 renk gamının tamamını kapsıyor ve HDR10+ destekliyor. Üstte bahsedildiği üzere, bu telefonlar BOE’nin ekran altı Q9+ ışıklandırmalı materyali ile kaplanmış ekran altı bir kameraya sahip.

Red Magic 9 Pro serisi, yenilenmiş tasarımı ve geliştirilmiş soğutma sistemiyle piyasaya çıktı

Kaputun altında, Red Magic 9 Pro (ve 9 Pro+) bir Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile LPDDR5X RAM ve UFS4.0 depolama ünitesiyle geliyor. 10,182mm² buhar odacığı, yeni bir alaşım fan + şelale hava kanalı ve CUBE güç motorunu içeriyor. Bu sistem, Snapdragon 8 Gen 3 çipinden kaynaklanan ısıyı 25°C’ye kadar azalttığı sav ediliyor. Bu soğutma sistemi sayesinde telefon, oda sıcaklığında 2,291,328 puanlık ve laboratuvar şartlarında 2,321,054 puanlık etkileyici bir AnTuTu skoru elde ediyor. Marka, telefonun Genshin Impact oyununda 60 dakika boyunca 60FPS’yi çarçabuk sürdürebileceğini sav ediyor.

Cihaz, Red Magic‘in kendi oyun çipi olan Red Core R2 Pro‘yu içerdiği ima ediliyor. Bu çip, haptik geri bildirim, ses ve dokunmatik örnekleme suratı üzere özelliklerdeki oyun tecrübesini güzelleştirmek için tasarlanmış. Yazılım tarafında, Red Magic 9 Pro serisi Android 14 tabanlı REDMAGIC OS 9.0 ile geliyor. Yeni OS ile gelen değerli bir özellik, X Gravity 2.0 yazılımı olacak. Bu, dış aygıtların bir kontrolör yahut klavye ve fare üzere ekran denetimlerine meselesiz bir biçimde eşlenmesi için kullanılacak.

Red Magic 9 Pro, 6500mAh pil + 80W süratli şarj ile donatılmış ve aygıtı yalnızca 35 dakikada büsbütün şarj edebiliyor. Öte yandan, Red Magic 9 Pro+ 5500mAh pil + 165W ultra süratli flaş şarj ile geliyor ve tam şarjı yalnızca 16 dakikada tamamlıyor. Her iki model de USB 3.2 gen2 protokolünü ve tam özellikli TYPE-C’yi destekliyor. Öteki özellikler ortasında oyun için 520Hz dokunmatik omuz düğmeleri, Magic Sound stereo çift hoparlörler, 3 dahili mikrofon, Wi-Fi 7, IR uzaktan kumanda, 3.5mm kulaklık girişi ve NFC bulunuyor.

Kamera konusunda, ana 50 megapiksel Samsung GN5 kamera OIS özelliğine sahip. Evvelki 8 megapiksellik geniş sensörün yerine, Red Magic 9 Pro serisi 50 megapiksel JN1 ultra geniş sensör ile geliyor. Enteresan bir formda, bir nedenle 2 megapiksellik bir makro lens de içeriyor.