Realme GT 5 Pro bir defa daha Geekbench'te görüldü

Realme GT 5 Pro bir defa daha Geekbench’te görüldü

Realme, Weibo hesabı üzerinden yaklaşmakta olan GT 5 Pro hakkında birtakım kıymetli özelliklerini paylaşmaya başladı. Marka şimdi amiral gemisi eserin lansman tarihini duyurmadı, lakin bu ayın sonuna gerçek piyasaya sürülmesi bekleniyor. Akıllı telefon ayrıyeten çeşitli sertifikalar da aldı. GT 2 Pro‘nun geçen yıl Ocak ayında duyurulan halefi olarak piyasaya sürülmesi bekleniyor. Lansmandan evvel, aygıt Geekbench benchmark platformunda görüldü.

Geekbench veritabanında RMX3888 model numarası ile listelenen Realme GT 5 Pro, öbür sertifika listelerindekiyle birebir. Dört kümeli bir yapıya sahip ‘pineapple’ kod isimli bir ana kartı bulunuyor: iki çekirdek 2.27GHz, iki çekirdek 2.96GHz, üç çekirdek 3.15GHz ve bir ana çekirdek 3.30GHz suratında çalışıyor. Bu, GT 5 Pro’yu güçlendirdiği zati onaylanan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine işaret ediyor. Akıllı telefon, 16GB RAM ile listelenmiş ve lansmanda daha fazla seçenek bekleyebiliriz. Aygıt kutudan çıktığında Android 14 işletim sistemine sahip olacak.

Realme GT 5 Pro bir sefer daha Geekbench’te görüldü

Geekbench’in tek çekirdekli ve çok çekirdekli test sonuçlarında, Realme GT 5 Pro sırasıyla 1,229 ve 4,699 puan alıyor.

Tanıtımlara nazaran Realme GT 5 Pro, 3.000 nit tepe parlaklığı sunacak. Düşük ışıkta telefoto manzaraları için yeni bir devir vaat ediyor ve bir Sony Lytia ana kamera sensörüne sahip olacağı onaylandı. Yaklaşan eser ayrıyeten aygıt içinde en büyük ısı dağıtım sistemlerinden birine sahip olacak. Realme GT 5 Pro‘nun argüman edilen sızdırılmış canlı bir manzarası, art tarafta çok büyük olmayan dairesel bir kamera modülünü ortaya çıkardı. Buna nazaran art yüzeyde dört kesiti bulunuyordu.