Meizu 21'in ekran çözünürlüğü ve batarya kapasitesi resmen açıklandı

Meizu 21’in ekran çözünürlüğü ve batarya kapasitesi resmen açıklandı

Meizu, 30 Kasım’da Çin’de Snapdragon 8 Gen 3 ile donatılmış yeni akıllı telefonu Meizu 21’i duyurmayı planlıyor. Şirket, telefonun ön dizaynını daha evvel açıklamıştı. Bugün ise, telefonun ekran çözünürlüğü ve batarya boyutunu doğrulayan birkaç afiş yayınladı.

Meizu 21, 6.55 inçlik bir Samsung AMOLED ekran ile geliyor ve şirket tarafından resmi olarak doğrulandı. En son tanıtım gereçleri, ekranın 1.5K çözünürlüğe ve 1920Hz PWM karartma özelliğine sahip olduğunu belirtiyor. Ayrıyeten, Meizu 21’in ekranı, SGS düşük mavi ışık ve titreşimsiz sertifikalarına sahip. Tüm dört kenarında simetrik 1.74mm çerçeveler ile çevrili ekran, süper bir izleme tecrübesi sunuyor.

Meizu 21, Xiaomi, iQOO, Nubia, Realme ve OnePlus üzere çeşitli markaların amiral gemisi telefonlarında da bulunan Snapdragon 8 Gen 3 yonga setini içeriyor. Fakat Meizu 21, şirketin OneMind 10.5 AI motorunun entegrasyonu sayesinde rakiplerine nazaran gelişmiş performans vaat ediyor. Bu motor, optimize edilmiş bir kullanıcı tecrübesi için Meizu’ya mahsus özelleştirmeler sunuyor.

Meizu 21’in ekran çözünürlüğü ve batarya kapasitesi resmen açıklandı

Meizu ayrıyeten Meizu 21‘in 4,800mAh batarya ile geldiğini onayladı. Markaya nazaran, OneMind 10.5 ve güç verimli Samsung AMOLED ekran sayesinde telefon, çok dayanıklılık modunda etkileyici 8.2 saatlik bir performans sergiliyor. Bu, büsbütün şarj olmuş bir durumdan büsbütün boşalana kadar ağır kullanımı simüle eden bir testte elde edilen bir sonuç. Meizu, bu performansın, misal testlerde 7.4 saat dayanan ve 5,100mAh bataryaya sahip rakiplerini geçtiğini argüman ediyor.

Meizu 21 için 3C sertifikası, 80W süratli şarj takviyesine işaret ediyor. Farklı bir halde, Meizu şimdi Meizu 21 Pro için rastgele bir tanıtım yapmadı, bu da onun Meizu 21 ile birebir vakitte piyasaya sürülmeyeceğine dair ipuçları veriyor.