Poco X6 5G sertifikasyon sürecinde görüldü

Poco X6 5G sertifikasyon sürecinde görüldü

Redmi’nin Redmi Note 13 serisini Çin’de piyasaya sürmesinin akabinde, artık bu aygıtları global pazara sunma planları var. En son raporlara nazaran, Redmi Note 13 Pro’nun (Çin modeli) Poco X6 5G olarak global pazara sunulması bekleniyor. Bu aygıt, şimdiden IMDA sertifikasını almış bulunmakta.

Poco X6 5G’nin IMDA sertifikası, 23122PCD1G model numarasını içermekte. Bu sertifika, aygıtın 5G, Bluetooth, WiFi ve NFC özelliklerine sahip olduğunu doğruluyor. Ayrıyeten, bu sertifika, aygıtın Singapur’da piyasaya çıkışı için bir onay niteliğinde. Daha evvel alınan BIS sertifikası ise, Hindistan’da yakın vakitte piyasaya sürülebileceğinin işaretini vermişti. Şu anda özellikler hakkında fazla bir bilgi olmasa da, Poco X6 5G’nin beklenen özelliklerini anlamak için Redmi Note 13 Pro’nun (Çin modeli) özelliklerine bakabiliriz.

Poco X6 5G sertifikasyon sürecinde görüldü

Beklentilere nazaran, Poco X6 5G, büyük bir 6.67 inç OLED ekran ile 1220 x 2712 piksel çözünürlük ve 120Hz yenileme suratına sahip olacak. Şayet özellikler birebir aynı olursa, aygıt Gorilla Glass Victus müdafaasına da sahip olabilir ki bu, orta segmentin alt hudutlarında nadiren görülen bir özelliktir.

Cihazın iç yapısında Snapdragon 7s Gen 2 yonga seti bulunması bekleniyor. Batarya 5,100mAh kapasiteli olup, 67W hızlı şarj takviyesine sahip olabilir. RAM ve depolama kapasitesi konusunda net bir bilgi yok, lakin global modellerin, Çin’deki modelin bilakis, daha mütevazi, 8 GB RAM ve 256 GB’a kadar depolama seçenekleri ile sunulması bekleniyor.

Kamera özelliklerine gelince, aygıtın 200 megapiksel (ana, OIS ile) + 8 megapiksel (ultra geniş) + 2 megapiksel (makro) üçlü kamera kurulumuna sahip olması mümkün. 16 megapiksel ön kamera da bulunabilir. Lakin, söylentilere nazaran, global modelde ana kamera sensörü 200 megapiksel yerine 64 megapiksel ile değiştirilebilir.

Qualcomm, yeni Snapdragon 7 Gen 3 yonga setini duyurdu. Bu yonga setinin yakın gelecekte piyasaya sürülecek orta sınıf telefonlarda yer alabileceği düşünülüyor.