Google Haritalar’a yeni toplu taşıma arama özelleştirmeleri geliyor

Google Haritalar’a yeni toplu taşıma arama özelleştirmeleri geliyor

Güncellemeler aslında tatile özel değil – lakin zamanlamanın makus olmadığını da kabul edelim – nereye gittiğinizi ve oraya nasıl gideceğinizi anlamanın yollarına odaklanıyor.

Google, toplu taşıma yol tanımlarınızı özelleştirebileceğiniz yolları genişletiyor. Artık seyahat mühleti, yürüyüşte harcanan mühlet, toplu taşıma tipi ve aktarma sayısı üzere filtreleri kullanabileceksiniz. Örneğin, otobüste rahat edemiyor yahut o bayırlı yolda yürümekten nefret ediyorsanız, evvel başka seçenekleri önerecek formda ayarları değiştirmeniz kâfi olacak. Görüntülenen toplu taşıma rotalarının sağ üst köşesindeki seçenekler düğmesini tıkladığınızda tercih edilen modları ve ortalarından seçim yapabileceğiniz rota seçeneklerini göreceksiniz. Google Haritalar tercihlerinizi kaydedecek, böylelikle her arama yaptığınızda bunları yine yapmanıza gerek kalmayacak.

Google Haritalar’a yeni toplu taşıma arama özelleştirmeleri geliyor

Google ayrıyeten treninizin hangi istikamete gittiğine bağlı olarak caddenin hangi tarafından yürümeniz gerektiği de dahil olmak üzere istasyon girişlerine dair daha net talimatlar da ekliyor. Bu güncelleme Boston’dan Singapur’a kadar 80 kentte mevcut olacak.

Ayrıca son Google Haritalar güncellemesi, yorumlara emojilerle cevap vermenize de imkan tanıyacak. AI ve Emoji Kitchen ile kendi emojilerinizi bile oluşturabilirsiniz. Çift, fotoğraftaki öğelere ve kullandığınız emojilere nazaran karmalar önerecek. Bu yeni özellik şu anda kullanıma sunuldu; Google Haritalar’a yönelik güncellemeler ise önümüzdeki birkaç hafta içinde Android ve iOS aygıtlarda kullanıma sunulacak.