Oppo Find X7 Pro'nun kamerası enfes görünüyor!

Oppo Find X7 Pro’nun kamerası enfes görünüyor!

Oppo, yeni amiral gemisi akıllı telefonu Find X7 Pro‘yu tanıtmaya hazırlanıyor. Aygıt hakkında bir müddettir söylentiler dolaşıyordu ve artık, telefonun kamera modülünü gösteren bir tanıtım görseli sızdırıldı.

Sızdıran kişi, görselin Find X7 serisine ilişkin olduğunu açıkça belirtmese de, Oppo’nun yaklaşan amiral gemisi olarak ima etti ve bu da bizim Find X7 Pro olduğuna inanmamıza neden oldu. Tanıtım görseli, dört kamera kurulumuna ve Oppo’nun Hasselblad ile renk kalibrasyonu konusundaki iştirakinin devamına işaret ediyor.

Sızdırılan görsel, Find X7 Pro‘nun selefinden bir fazla, yani dört kamera sensörüne sahip olacağını gösteriyor. Hasselblad logosunun varlığı, Oppo’nun renk optimizasyonu için bu ünlü kamera markasıyla işbirliğine devam edeceğini gösteriyor.

Oppo Find X7 Pro’nun kamerası enfes görünüyor!

Raporlar, Find X7 Pro‘nun art kamera kurulumunun OIS takviyeli 50 megapiksel Sony LYT-900 birincil kamera içereceğini, bunun 1 inç Sony IMX989 sensörünün modifiye edilmiş bir versiyonu olduğuna inanıldığını belirtiyor. Bu kamera muhtemelen 50 megapiksel ultra geniş kamera ve iki periskop telefoto kamerayla birlikte gelecek.

Bir periskop telefoto kamera, 2.7x optik zoomlu 50 megapiksel IMX890 sensör kullanabilirken, oburu 6x optik zoomlu 50 megapiksel IMX858 sensör kullanabilir.

Cihazın Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti ile gelmesi beklenirken, öbür özellikleri şimdi açıklanmadı. Serinin standart varyantı olan Find X7’nin, Dimensity 9300 yonga seti ile güçlendirilmesi bekleniyor.