OnePlus 12'nin RAM ve depolama seçenekleri sızdırıldı

OnePlus 12’nin RAM ve depolama seçenekleri sızdırıldı

OnePlus, merakla beklenen yeni akıllı telefonu OnePlus 12’yi salı günü tanıtacak. Şirket, bu aygıtın dizaynını ve temel özelliklerini zati duyurdu. Ayrıyeten, Şirket Lideri Li Jie, aygıtın gerçek dünya senaryolarındaki manzaralarını paylaştı. Weibo kullanıcıları da telefonun canlı fotoğraflarını paylaşmış durumda. Bu fotoğraflardan birinde, aygıtın RAM ve depolama seçenekleri hakkında bilgiler ortaya çıktı.

OnePlus 12, 16GB RAM ve 512 GB depolama, 16 GB RAM ve 1 TB depolama, 24 GB RAM ve 1 TB depolama seçenekleriyle gelecek. Şirketin daha evvel doğruladığı üzere, aygıt siyah, beyaz ve yeşil olmak üzere üç renk seçeneğinde sunulacak.

OnePlus 12’nin RAM ve depolama seçenekleri sızdırıldı

Cihazın ‘Hakkında’ kısmında yer alan bilgilere nazaran, OnePlus 12’nin 6.82 inç ekrana, Snapdragon 8 Gen 3 yonga setine, 24 GB RAM’e, 1 TB depolama alanına, 32 megapiksel ön kameraya, 50 megapiksel + 48 megapiksel + 64 megapiksel üçlü art kamera ünitesine ve ColorOS 14 işletim sistemine sahip olduğu görülüyor. Ayrıyeten aygıtın model numarası olarak PJD110 belirtilmiş.

Yeni yayınlanan görseller, OnePlus 12’nin beyaz ve yeşil versiyonlarının dizaynını düzgün bir formda gösteriyor. OP12, geçen yılki OnePlus 11‘e epeyce benziyor, lakin birtakım farklılıklar mevcut.

Arka tarafta, kamera modülü ve LED flaş biraz aşağıya kaydırılmış durumda. Kamera adası artık Hasselblad’ın “H” logosunu taşıyor ve modülden farklı bir periskop telefoto kamera içeriyor. Ön tarafta ise daha ince çerçevelere ve daha geniş bir ekran oranına sahip bir ekran bulunuyor. Delikli kamera artık merkeze pozisyonlandırılmış. Öteki değişiklikler ortasında, üst tarafta bir IR blaster ve ikaz kaydırıcısının sağdan sola taşınmış olması yer alıyor.