OnePlus'dan yeni tabletine dair açıklamalar geldi

OnePlus’dan yeni tabletine dair açıklamalar geldi

OnePlus’ın katlanabilir telefon modeli OnePlus Open, küresel pazarlara giriş yaptı ve Android 14 OS tabanlı OxygenOS 14 işletim sistemiyle kutudan çıkıyor. Aygıt, üst seviye donanım özellikleri ve çeşitli yazılım avantajları sunuyor. Lakin OnePlus Open’ın en dikkat cazibeli özelliklerinden biri, eksiksiz çoklu misyon tecrübesi vaat eden Open Canvas özelliği. OnePlus artık bu özelliği tablet serisine taşıyacağını duyurdu.

OnePlus Pad, 11.61 inçlik büyük ekranıyla Open Canvas özelliğinden kıymetli ölçüde faydalanabilir ve bu da kullanıcılara çoklu vazifelerde büyük bir kolaylık sağlar. Öte yandan, daha uygun fiyatlı model olan OnePlus Pad Go’nun bu özelliği destekleyip desteklemeyeceği şimdi belgisiz.

OnePlus’dan yeni tabletine dair açıklamalar geldi

Katlanabilir OnePlus Open’ın özgün özelliği olan Open Canvas, kullanıcıların birebir anda üç uygulamayı kesimli ekran modunda çalıştırmasına imkan tanıyor. İki uygulama yan yana gösterilirken, üçüncü uygulamaya bir dokunuş yahut kaydırma ile tam ekran modunda ulaşılabiliyor. Uygulamalar, kullanım durumuna bağlı olarak tam ekran yahut kompakt modda tekrar boyutlandırılabiliyor. Bu özellik, katlanabilir aygıtın 7.82 inçlik geniş ekranını açıldığında üretkenliği artırmak için kullanmayı amaçlıyor.

Reddit’te düzenlenen bir AMA oturumunda (ilk olarak X kullanıcısı tarafından fark edilmiş) topluluk üyeleri OnePlus Open hakkında merak ettiklerini sorma talihi buldular. Şirketin toplumsal medya müdürü Mingyu Zheng, Open Canvas hakkında birçok istek aldıklarını ve özelliğin OnePlus Pad’e geleceğini doğruladı.

Bu yenilikler sayesinde kullanıcılar, tabletlerinde de OnePlus Open’ın çoklu misyon yeteneklerinin bir kısmını deneyimleme fırsatı bulacak. OnePlus’ın bu adımının, aygıtları ortasındaki tecrübesi birleştirmeye yönelik stratejisinin bir kesimi olduğu düşünülüyor.