Samsung Galaxy S24 konsol gibisi bir performans mı sunacak?

Samsung Galaxy S24 konsol gibisi bir performans mı sunacak?

Dünya genelindeki akıllı telefon piyasasının tepesinde yer alan Samsung, satış hacmi açısından bir numara olmasına karşın yıllardır karşı karşıya olduğu bir problem ile gayret ediyor. Şirketin piyasadaki büyük hissesi, giriş ve orta seviye aygıtlardan geliyor. Bu aygıtlar, hacim açısından gelir sağlasa da Galaxy S yahut Fold serisi üzere üst seviye modeller kadar karlı değil.

Samsung, bu durumu değiştirmek için Galaxy S24 serisine büyük umutlar bağlıyor. Şirketin planı, özel olarak tasarlanmış, çok hızlandırma (overclock) yeteneklerine sahip Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinin kullanılması ve AMD’nin FSR teknolojisinin entegrasyonu formunda iki evreli bir strateji üzerine konseyi.

Samsung Galaxy S24 konsol gibisi bir performans mı sunacak?

FSR yahut uzun ismiyle FidelityFX Üstün Resolution, AMD tarafından geliştirilen ve Nvidia’nın DLSS teknolojisiyle rekabet eden bir oyun performansı artırıcı teknoloji. Bu teknoloji, aygıtınızın grafik açıdan ağır oyunları daha sıkıntısız çalıştırmasını sağlarken donanımı zorlamıyor.

AMD’nin Radeon serisi grafik kartlarında da kullanılan FSR, Samsung Galaxy S24 serisi ile akıllı telefonlara taşınıyor. Samsung, Qualcomm ve AMD’nin bu mevzuda iş birliği yaptığı belirtiliyor. Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinde aslında bulunan ray tracing üzere teknolojiler, oyun performansını önemli biçimde artırıyor. S24 modellerine FSR eklenmesi ise onları büsbütün farklı bir düzeye taşıyacak. Bunun kullanıcılara sunduğu avantajlar şimdi tam olarak bilinmese de, bilhassa oyun tutkunları için heyecan verici gelişmeler olduğu açık.