Samsung, Galaxy S24 Ultra'nın dizaynına karar vermişe benziyor

Samsung, Galaxy S24 Ultra’nın dizaynına karar vermişe benziyor

Samsung’un Güney Kore’den yeni bir rapora nazaran, Galaxy S24 Ultra modelinde titanyum çerçeve kullanmaya hazırlandığı anlaşılıyor. Apple’ın bu yılki iPhone 15 Pro modelleriyle başlattığı ve Xiaomi’nin Xiaomi 14 Pro’nun Titan Özel Sürümü ile takip ettiği bu yeniliğe Samsung da katılmış olacak. The Elec’in ismi açıklanmayan kaynaklara dayandırdığı habere nazaran, Galaxy S24 Ultra, Samsung’un titanyum çerçeveli birinci telefonu olacak. Kullanıcılar tarafından nasıl karşılandığına bağlı olarak, şirketin bu gereci başka modellere de uygulama mümkünlüğü bulunuyor. Bu durum, tüm Galaxy S24 serisinin titanyum çerçeve ile geleceğini tez eden geçen ayki raporları çürütüyor.

Samsung’un birinci etapta 15 milyon titanyum çerçeve üretme maksadı koyduğu söyleniyor; bu da Galaxy S23 Ultra’nın satış sayılarıyla örtüşüyor ve şirketin bu yeniliği sırf S24 Ultra modelinde sunmayı planladığına işaret edebilir. Titanyum kullanımı üzerine çalışmalarını yaklaşık iki yıl evvel başlatan Samsung, bu malzemeyi ticarileştirme kararını lakin yakın vakitte verdi. Mevcut alüminyum çerçevelerin şirkete maliyeti 20 dolar iken, titanyumun düşük randıman oranı nedeniyle maliyetin dört ya da beş kat artabileceği öngörülüyor.

Samsung, Galaxy S24 Ultra’nın dizaynına karar vermişe benziyor

Samsung Galaxy S24 Ultra’nın sızdırılan render imgeleri, selefine emsal bir tasarım ve ön tarafta daha ince çerçeveler olduğunu gösteriyor. Snapdragon ve Exynos işlemci seçenekleriyle farklı pazarlara sunulacak olan yeni kuşak S24 serisinin, tasarım ve donanım yenilikleriyle dikkat çekmesi bekleniyor.

Bu bilgiler ışığında, Samsung’un yeni amiral gemisi Galaxy S24 Ultra’nın, piyasada daha sağlam ve güçlü bir yapı sunması bekleniyor. Yenilikçi materyal kullanımıyla bir adım öne çıkmaya çalışan şirket, bu atağıyla premium segmentteki rekabeti daha da kızıştırabilir.