OnePlus Open'dan herkesi şaşırtan atılım

OnePlus Open’dan herkesi şaşırtan atılım

Son periyotlarda piyasanın en çok konuşulan katlanabilir akıllı telefonlarından OnePlus Open’ın aslında bir stylus girişini desteklediği ortaya çıktı. Bu sürpriz bilgi, Reddit kullanıcısı Rashed341 tarafından paylaşılan bir görüntü sayesinde anlaşıldı. Videoda, OnePlus Open’ın ana ve yan ekranlarında bir stylusla nasıl etkileşimde bulunulabileceği gösteriliyor. Lakin farklı olan kısım, OnePlus Open ile uyumlu olan tek stylusun Oppo Pen olduğudur. Bu kalem, aslında Oppo Find N2 için tasarlanmış. OnePlus, Open modeli için yaptığı pazarlama kampanyalarında stylus takviyesinden hiç bahsetmemişti. Ayrıyeten, ayarlar menüsünde bir stylus menüsü bulunması da, OnePlus’un bu özelliği planladığına dair ipuçları veriyor.

OnePlus Open’dan herkesi şaşırtan hamle

OnePlus Open kullanıcıları, Oppo Pen’le etkileşimde bulunmak istiyorsa, bu iki aygıtı eşleştirmeleri gerekiyor. Eşleştirmenin akabinde, stylus olağanda öteki aygıtlarda olduğu üzere yazma, çizme ve ekranla etkileşimde bulunma özelliklerini destekliyor. Fakat OnePlus’un bu özelliği resmi olarak onaylamadığını belirtmek gerek. Bu nedenle, uzun vadede ekranın ziyan görmesi riski bulunuyor. Ayrıyeten, Oppo Pen ABD’de resmi olarak satılmıyor. Hasebiyle, ABD’deki kullanıcıların bu kalemi OnePlus Open ile kullanmak istemeleri durumunda ithal etmeleri gerekebilir.

Stylus dayanağıyla birlikte OnePlus Open’ın daha cazibeli hale geldiğini söyleyebiliriz. Fakat potansiyel riskleri de göz önünde bulundurarak bu özelliği kullanmaya karar vermek kullanıcıların elinde.