AOC yeni oyun monitörünü tanıttı! İşte tüm detaylar!

AOC yeni oyun monitörünü tanıttı! İşte tüm detaylar!

AOC, rekabetçi oyuncuların yüksek yenileme süratli kavisli bir oyun monitörü arayışına karşılık olarak AG456UCZD modelini tanıttı. 45 inç OLED panel ile donatılmış bu monitor, UWQHD çözünürlük sunuyor. 3440x1440p ekran çözünürlüğü, oyun deneyimini doruğa taşıyan 240 Hz yenileme suratı ile tamamlanıyor. Ekranın 800 R kavis derecesi ile geniş bir oyun alanı sağlarken, 0.03 ms reaksiyon müddeti ile anında reaksiyon alabilirsiniz. 10-bit renk derinliği ve güçlü renk doğruluğu, görsel tecrübesi daha da zenginleştiriyor. 1,500,000:1 kontrast oranı sayesinde derin ve güçlü bir görsel tecrübe sunuluyor.

Monitörün tasarımı yalnızca performans odaklı değil, tıpkı vakitte kullanıcı dostudur. Light FX aydınlatma teknolojisi ve kulaklık askısı, kullanıcının rahatlığı için eklenmiş özelliklerdendir. Ayrıyeten siyah düzey stabilizatörü, FPS gösterimi ve nişangah ekranı üzere oyun özellikleri de oyuncuların tecrübesini daha da düzgünleştiriyor.

AOC yeni oyun monitörünü tanıttı

AG456UCZD’nin irtibat seçenekleri hayli geniştir. HDMI 2.0 girişleri, DisplayPort 1.4, USB 3.2 hub, kulaklık çıkışı ve DisplayPort alternatif modu ile USB-C kontağı bulunuyor. USB-C üzerinden 90 watt’a kadar güç transferi yapılabiliyor. KVM anahtarı, fotoğraf içinde fotoğraf ve yan yana fotoğraf modları, bu monitörü daha da çok taraflı hale getiriyor.

Ergonomik tasarımı sayesinde eğim, dönüş, yükseklik ayarları ve VESA uyumluluğu sunuluyor. Mavi ışık filtreleme özelliği ile göz sıhhatine da kıymet veriliyor. Monitör, düşük yansıtıcı bir tasarıma sahip ve HDR10 dayanağı ile geliyor. Güç tüketimi yaklaşık 103 watt olup, stand olmadan tartısı 11.35 kg’dır. AOC, AG456UCZD’nin piyasaya sürülme tarihi ve fiyatı hakkında şimdi bir açıklama yapmadı.