OnePlus Ace 3'ün çıkış tarihi netleşiyor

OnePlus Ace 3’ün çıkış tarihi netleşiyor

OnePlus, premium akıllı telefonlar serisi üzerinde etkin olarak çalışıyor ve bu serinin bir kesimi olarak gelecek yılın Ocak ayında OnePlus Ace 3’ün lansmanı yapılması bekleniyor. Serinin evvelki modeli olan Ace 2 Pro, bilhassa 12GB+256GB varyantı ile çeşitli e-ticaret platformlarında güçlü bir talep görüyor.

Ünlü duyumcu Digital Chat Station, daha evvel Ace 3’ün birtakım ana özelliklerini sızdırmıştı ve artık bu seriyi ilgilendiren ek bilgileri paylaştı. Duyumcuya nazaran, OnePlus Ace 3, Apple Watch’ta görülen mat alüminyum alaşım çerçeveyi andıran metal bir çerçeve dizaynına sahip olacak ve bu da aygıtın premium yapısını gösteriyor. Ayrıyeten, aygıt 1.5K kavisli bir ekran ve şık bir silah metal gri cam gövdeye sahip olacak, bu da estetik cazibesini artırıyor.

DCS ayrıyeten Ace 3’ün Snapdragon 8 Gen 2 yonga seti ile donatılacağını ve bu sayede aygıtı yüksek düzey bir orta sınıf akıllı telefon olarak konumlandıracağını açıkladı. Evvelki raporlar, aygıtın 5500mAh büyük bir batarya ile geleceğini ve 100W süratli şarj takviyesi sunacağını, böylelikle eksiksiz pil ömrü ve süratli şarj suratları vaat edeceğini gösteriyor.

OnePlus Ace 3’ün çıkış tarihi netleşiyor

Fotoğraf tutkunları için Ace 3, 1/1.56 inçlik IMX890 sensörüne sahip 50 megapiksel ana kamera, 32 megapiksel IMX709 telefoto lens ve 8 megapiksel ultra geniş açılı lens içeren çok istikametli bir kamera suramı sunacak. Aygıtın ayrıyeten 6.74 inçlik LTPO 120Hz OLED ekrana ve 2,600 nit’e kadar tepe parlaklığa sahip olması bekleniyor.

OnePlus Ace 3, Geekbench’te görüldü ve 16GB RAM ile Android 13 üzerinde çalışıyor olabileceğine işaret ediyor, bu da aygıtın yüksek son özelliklere sahip olduğunu gösteriyor. Birkaç ay evvel yayınlanan render görselleri de aygıtın OnePlus 11R/Ace 2’ye misal klasik OnePlus tasarım ideolojisini koruyacağını ima ediyor.

OnePlus Ace 3‘ün gelecek yılın başlarında Çin’de piyasaya sürülmesi bekleniyor. OnePlus’ın Ace modellerini milletlerarası pazarlar için yine markalandırdığı trendi takip ederek OnePlus 12R ismi altında küresel bir çıkış yapması spekülasyon konusu. Bu strateji, OnePlus’ın eser yelpazesinde tutarlılığı korurken çeşitli pazarlara hitap etmesini sağlıyor.

OnePlus, üst seviye akıllı telefonlar serisi üzerinde ağır bir biçimde çalışmakta ve bu serinin bir modülü olarak OnePlus Ace 3′ün önümüzdeki yılın Ocak ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor. Serinin evvelki modeli olan Ace 2 Pro, bilhassa 12GB+256GB varyantı ile çeşitli e-ticaret platformlarında güçlü bir talep görmeye devam ediyor.

Tanınmış duyumcu Digital Chat Station, daha evvel Ace 3’ün kimi ana özelliklerini sızdırmıştı ve artık bu seriyi ilgilendiren ek bilgiler paylaştı. Duyumcunun belirttiğine nazaran, OnePlus Ace 3, Apple Watch’ta görülen mat alüminyum alaşım çerçeveyi andıran metal bir çerçeve dizaynına sahip olacak ve bu da aygıtın üst seviye yapısını gösteriyor. Ayrıyeten, aygıt 1.5K kavisli bir ekran ve şık bir silah metal gri cam gövdeye sahip olacak, bu da estetik cazibesini artırıyor.