Huawei, HarmonyOS'u geliştirmek için yeni paydaşlıklar kuruyor

Huawei, HarmonyOS’u geliştirmek için yeni paydaşlıklar kuruyor

Huawei ve Meituan, HarmonyOS kullanarak sanayilerde yenilik yapmak, teknolojiler uygulamak ve iş geliştirmek için kapsamlı bir iştirak açıkladı. Huawei, Meituan’ı HarmonyOS için lokal uygulamaların geliştirilmesinde tam olarak destekleyeceğini duyurdu.

Bu duyuru, Huawei’nin HarmonyOS Next’inin 2024 yılı başlarında Android uygulama dayanağını bırakması beklenirken geldi. Huawei’nin kendi geliştirdiği işletim sistemine dair paylar, bu haberin akabinde Çin’de günlük limitlere ulaşarak süratle yükseldi.

Meituan, yemek teslimatı, çevrimiçi market alışverişi ve yolcu nakliyatı da dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunan Çinli bir teknoloji devi. 600 milyondan fazla faal kullanıcısıyla Çin’deki en tanınan uygulamalardan biridir.

Huawei, HarmonyOS’u geliştirmek için yeni paydaşlıklar kuruyor

Huawei’nin alternatif ekosistem stratejisi, Ağustos sonunda Mate 60 Pro akıllı telefonunu piyasaya sürdüğünde ana kara Çin’de inanç kazandı. Bu aygıt, Ekim 2020’de piyasaya sürülen Mate 40 serisinden bu yana Huawei’nin birinci 5G akıllı telefonuydu.

Mate 60 Pro, kamuoyundan güçlü bir dayanak aldı ve Huawei, 2023’ün üçüncü çeyreğinde Çin ana karasının en süratli büyüyen akıllı telefon üreticisi oldu.

Son vakitlerde, Çin’de birçok iş ilanı HarmonyOS uygulama geliştirmesinin başlatıldığını duyurdu. Örneğin, LY.COM (eski ismiyle Tongcheng) HarmonyOS lokal sürüm uygulama geliştirmesini başlattığını ve 2023 sonuna kadar temel sürüm geliştirmeyi tamamlamayı planladığını açıkladı.

Ayrıca, Meituan dahil olmak üzere birçok internet devi, HarmonyOS ile ilgili çeşitli iş ilanları yayınladı. Meituan, Kıdemli HarmonyOS Mühendisi ve HarmonyOS Altyapı Mühendisi üzere HarmonyOS odaklı bir dizi rolü duyurdu.