Threads için bir yenilik daha geliyor

Threads için bir yenilik daha geliyor

Ancak Mark Zuckerberg yeni bir başlıkta, özelliğin şu anda Avustralya’daki Threads üzerinde test edilmesinden ötürü “yakında daha fazla ülkede gelmesiyle” bu durumun yakında değişeceğini yazdı.

Bir sözün önüne bir hash koyarak her zamanki üzere bir etiket oluşturursunuz; bu daha sonra, Facebook’ta bahsedilenlerde olduğu üzere, hash olmadan mavi metinle görüntülenir. Bahisleri aramak için, Instagram’da olduğu üzere ilgili gönderilerin listesini görmek için arama alanına bir hash artı bir anahtar söz yazın. Şu ana kadar bu, gönderi başına tek bir etiketle sonlu, bu da büyük olasılıkla hashtag spamını engellemek için fakat Meta’nın bu özelliğin hala devam eden bir çalışma olduğunu söylediği üzere bu durum değişebilir.

Threads için bir yenilik daha geliyor

Zuckerberg geçen ay, Avrupa’da olmamasına karşın Threads’in istikrarlı bir büyüme gösterdiğini ve şu anda aylık yaklaşık 100 milyon faal kullanıcıya sahip olduğunu yazmıştı. Uygulama yakın vakitte Instagram hesabınızı kapatmadan Threads profilinizi silme ve Threads gönderilerini Facebook ve Instagram ile otomatik olarak paylaşmayı tedbire üzere birkaç temel özellik kazandı. Ayrıyeten sabitlenmiş gönderiler de eklendi ve Instagram işvereni Adam Mosseri, DM’lerin Instagram’ın gelen kutusu aracılığıyla yapılabileceğini (veya yapılmayabileceğini) ima etti.