OnePlus 12'nin süratli şarj ayrıntıları belirli oldu

OnePlus 12’nin süratli şarj ayrıntıları belirli oldu

OnePlus’ın amiral gemisi akıllı telefonlar serisinin yeni üyesi OnePlus 12, teknoloji dünyasında heyecanla bekleniyor. Yakın vakitte 3C sertifikası alan bu aygıtın şarj kapasitesine dair değerli bilgiler gün yüzüne çıktı. Sertifikaya nazaran, OnePlus 12’nin iki farklı güç adaptörü bulunacak: model numaraları VCBAHBCH ve VCBAOBCH olan bu adaptörler, 11V/9.1A güç çıkışını destekleyerek 100W suratında şarj imkanı sağlayacak. Bu, OnePlus 11’de olduğu üzere yüksek bir şarj suratı manasına geliyor.

Cihazın kalbini oluşturacak olan Qualcomm Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, OnePlus tarafından onaylandı. AnTuTu benchmark testinde 2,110,808 üzere etkileyici bir puan alan bu aygıt, küresel versiyonuyla IMDA ve GeekBench’te de uzunluk göstermişti.

OnePlus 12’nin süratli şarj ayrıntıları aşikâr oldu

OnePlus, kamera konusunda da argümanlı adımlar atıyor. Sony iş birliğiyle OnePlus 12’ye entegre edilecek olan Lytia çift katmanlı yığın kamera sensörü, aygıtın fotoğrafçılık kabiliyetlerini ön plana çıkaracak. Şirket, kamerasının gücünü gözler önüne sermek için kimi örnek fotoğraflar bile paylaştı.

Söylentilere nazaran aygıtın öteki özellikleri ortasında, optik parmak izi tarayıcı içeren 2K çözünürlüklü kavisli bir ekran, 5400mAh kapasiteli bir batarya ve bu bataryanın 50W kablosuz şarj takviyesi, ayrıyeten temel konfigürasyon olarak 12GB RAM ve 256GB depolama alanı yer alıyor.

OnePlus 12‘nin resmi lansman tarihi şimdi açıklanmasa da, teknoloji duyumcularından Digital Chat Station’ın öngörüsüne nazaran aygıtın Kasım 2023’te Çin’de, Ace 3 modeliyle birlikte tanıtılması bekleniyor.