Kilo vermeniz için çok önemli! Ne kadar güç tükettiğinizi öğrenmek ister misiniz?

Kilo vermeniz için çok önemli! Ne kadar güç tükettiğinizi öğrenmek ister misiniz?

Avrupa pazarına giriş yapmaya hazırlanan Xiaomi Smart Plug 2 Wi-Fi, güç tüketimini takip edebilme özelliği ile dikkat çekiyor ve Google Home ile uyumlu bir halde çalışıyor.

Xiaomi‘nin akıllı mesken aksesuarları ailesine yeni bir üye daha katılıyor: Xiaomi Smart Plug 2 Wi-Fi. Bu aygıt, meskendeki eski tip elektronik aletleri, örneğin bir lamba yahut ısıtıcıyı akıllı konut ekosistemine entegre etme imkanı sunuyor. Wi-Fi 2.4GHz ve Bluetooth 5.0 temas seçenekleri ile donatılan akıllı priz, tıpkı vakitte Google Asistan sesli komutlarını da destekliyor.

Kilo vermeniz için çok önemli! Ne kadar güç tükettiğinizi öğrenmek ister misiniz?

Xiaomi Home uygulaması üzerinden de denetim edilebilen Xiaomi Smart Plug 2, bu uygulama sayesinde bağlı aygıtların ne vakit açılıp kapanacağını planlamanıza imkan tanırken, tüketilen güç ölçüsüne ait bilgileri de kullanıcıya sunuyor. Güç ya da Wi-Fi kesintilerinde dahi çalışmaya devam edebilen bu akıllı priz, böylece yaşanan kesintilerin neden olabileceği aksamaları en aza indiriyor. Aygıt, çok ısınma yahut çok akıma karşı muhafaza sağlayan dahili sensörlere sahip ve bu sensörler sayesinde uygulama üzerinden bildirimler almanızı sağlıyor. Ayrıyeten, alev geciktirici özellikte bir gereç ile kaplı olan prizin güvenliğini artırıyor.

Fiyat ve kullanılabilirlik konusunda, Xiaomi‘nin akıllı Wi-Fi prizi 110 gram tartısında ve şu an için beyaz renk seçeneğiyle sunuluyor. Fransa ve Almanya’daki fiyatları sırasıyla 19.99€ ve 13.99€ olarak belirlenmiş durumda. Xiaomi Smart Plug 2‘nin piyasaya sürülmesi yakın vakit içinde bekleniyor fakat kesin bir çıkış tarihi şimdi belirlenmemiş. Öteki Avrupa dışı pazarlarda bu modelin ne vakit kullanıma sunulacağına dair ayrıntılar ise şu an için açıklanmamış durumda.