Nothing Phone (2a) son sertifikasını da aldı

Nothing Phone (2a) son sertifikasını da aldı

Nothing Phone (2a) modeli, BIS sertifikasyon sitesinde görüldü, bu da aygıtın yakında piyasaya sürülebileceğini gösteriyor. Bu aygıtın, Nothing Phone (2)’nin daha uygun fiyatlı bir versiyonu olması bekleniyor.

BIS sertifikasyon sitesi, cihazın model numarasını A142 olarak listeliyor. Bu model numarası, bu hafta başında sızdırılan AIN142 model numarasından farklı. Lakin, iki model numarasının tıpkı aygıtın farklı bölgesel varyantlarını temsil ediyor olması mümkün.

BIS sertifikasyonu ayrıyeten, Nothing Phone (2a)’nın Nothing Phone (2)’den farklı bir batarya ile geleceğini ortaya koyuyor. Bataryanın model numarası NT03 olarak belirtiliyor.

Nothing Phone (2a) son sertifikasını da aldı

Söylentilere nazaran, Nothing Phone (2a) art panelinde Nothing Phone (2)’nin imza tasarım ögesi olan Glyph Arayüzünü koruyacak. Telefonun ayrıyeten merkeze yerleştirilmiş selfie kamerasıyla 6.7 inçlik bir AMOLED ekranla donatılması bekleniyor. Lakin, ekranın Nothing Phone (2)‘de bulunan LTPO paneli üzere olmayabileceği speküle ediliyor.

Daha uygun fiyatlı bir alternatif olarak pozisyonlandırılması göz önünde bulundurulduğunda, Nothing Phone (2a)‘nın orta segment bir Snapdragon yahut MediaTek Dimensity işlemci ile gelmesi olası. Telefonun batarya kapasitesi ve fiyat bilgileri şu anda net değil.

Nothing Phone (2a)‘nın ne vakit piyasaya sürüleceği şimdi bilinmeyen. Lakin, aygıtın BIS sertifikasyon sitesinde görülmesi, daha erken bir tarihte piyasaya sürülebileceğini düşündürüyor.