OnePlus 12 sızıntılarla gündeme gelmeye devam ediyor

OnePlus 12 sızıntılarla gündeme gelmeye devam ediyor

OnePlus, Salı günü merakla beklenen OnePlus 12’yi tanıtmaya hazırlanıyor. Şirket, akıllı telefonun dizaynını ve temel özelliklerini zati açıkladı. Ayrıyeten, Şirket Lideri Li Jie, aygıtı gerçek dünya senaryolarında gösteren yeni imgeler paylaştı. Tıpkı vakitte, Weibo kullanıcıları telefonun canlı fotoğraflarını paylaştı. Bilhassa bu fotoğraflardan biri, aygıtın RAM ve depolama varyantları hakkında ayrıntıları ortaya koydu.

Weibo’da dolanıma giren OnePlus 12 imgeleri, aygıtın üç seçenekle geleceğini gösteriyor: 16GB RAM + 512 GB depolama, 16 GB RAM + 1 TB depolama ve 24 GB RAM + 1 TB depolama. Şirketin daha evvel doğruladığı üzere, siyah, beyaz ve yeşil olmak üzere üç renkte mevcut olacak.

OnePlus 12 sızıntılarla gündeme gelmeye devam ediyor

Cihazın ‘Hakkında’ kısmında yer alan imaj, 6.82 inç ekran, Snapdragon 8 Gen 3 yonga seti, 24 GB RAM, 1 TB depolama, 32 megapiksel ön kamera, 50 megapiksel + 48 megapiksel + 64 megapiksel üçlü kamera ünitesi ve ColorOS 14’ü doğruluyor. Ayrıyeten aygıtın model numarası olarak PJD110 belirtiliyor.

Yeni manzaralar, OnePlus 12’nin beyaz ve yeşil versiyonlarının dizaynını güzel bir biçimde gösteriyor. OP12, geçen yılın OnePlus 11’ine epey benziyor, lakin kimi fark edilir değişiklikler var.

Arka tarafta, kamera modülü ve LED flaş biraz aşağı kaydırılmış. Kamera adasında, tam marka yerine “H” logosu Hasselblad için yer alıyor, birinci kere bir periskop telefoto kamera bulunuyor ve LED flaş modülden dışarı taşınmış. Ön tarafta, aygıt daha ince çerçevelere ve merkezde yine pozisyonlandırılmış bir delikli ekrana sahip. Ayrıyeten, daha ince çerçeveleri ve daha geniş bir en-boy oranı var. Öbür değişiklikler ortasında üst kısımda bir IR blaster ve ikaz kaydırıcısının sağ taraftan sol tarafa taşınması yer alıyor.