OnePlus 12'nin irtibat özellikleri de netleşti

OnePlus 12’nin irtibat özellikleri de netleşti

OnePlus 12‘nin lansmanı yaklaşıyor ve aygıtın geniş bir özellik ve donanım özellikleri seti getirmesi bekleniyor. Şirket, Weibo üzerinden aygıtın kıymetli özelliklerini günlük olarak paylaşıyor ve bugün aygıtın temas özelliklerini açıkladı. 5 Aralık’ta Çin’de yapılacak lansmanından yalnızca birkaç gün evvel, akıllı telefon hakkında pek çok ayrıntı aslında ortaya çıktı. Kullanıcılar ortasında artan ilgiyle birlikte, Pro varyantı hakkında birtakım ayrıntılar da gün yüzüne çıktı.

OnePlus 12’nin kamera sistemi için Oppo Find serisinin görüntüleme grubuyla çalıştığı belirtiliyor. OnePlus, USB Type-C 3.2 Gen1 ile ultra süratli irtibat sunmayı hedefliyor, bu da 5Gbps’ye kadar transfer suratları sunuyor. Ayrıyeten, en son Bluetooth 5.4’ü barındıracak ve bu da “yıldız topolojisinde binlerce çok düşük güçlü son düğümle ilişkisiz, çift istikametli, inançlı iletişim” sağlayacak.

OnePlus 12’nin ilişki özellikleri de netleşti

Farklı ödeme kapıları üzerinden kablosuz ödemeler için OnePlus 12, NFC takviyesi sunacak. Ayrıyeten, RF sensörü olmayan akıllı olmayan aygıtları denetim etmek için bir IR sensörü bulunacak. Bu, bir aygıtı denetim etmek için diğer bir seçeneğin olmadığı durumlarda epeyce kullanışlı olabilir.

Yakın vakitte, OnePlus 12’nin beyaz ve yeşil renk seçeneklerinde yeni canlı fotoğrafları sızdırıldı, bu da aygıtın gerçek görünümünü ve hissini görmemizi sağladı. OnePlus 12, 16GB RAM ve 512GB depolama, 16GB RAM ve 1TB depolama ve 24GB RAM ve 1TB depolama seçenekleriyle piyasaya sürülecek. 1,440 x 3,168 piksel çözünürlük ve eksiksiz 1-120Hz yenileme suratı sunan 6.82 inçlik bir 8T LTPO OLED ekran olacak. Kavisli ekran, sanayi başkanı 4,500 nit tepe parlaklık ve 2,160 Hz PWM DC karartma özelliği getiriyor. Art tarafta üçlü kamera, 50MP ana lens, 48MP ultra geniş lens ve 64MP 3x telefoto lens içeriyor. OnePlus 12, 32MP selfie kamerası ve 5,400 mAh bataryaya sahip.

Önceki modeli OnePlus 11 ile karşılaştırıldığında, akıllı telefonun 6.7 inç yerine 6.8 inçlik bir ekrana sahip olacağı ve biraz daha geniş olacağı belirtiliyor. Ayrıyeten, büsbütün yeni bir yonga seti – Snapdragon 8 Gen 3, muhakkak genel performansı artıracak ve aygıtın verimliliğini yükseltecek.

Akıllı telefonun global lansmanının 23 Ocak’ta yapılması bekleniyor, lakin şimdi resmi olarak onaylanmadı.