Google, alışveriş fırsatları için yesyeni bir merkez oluşturuyor

Google, alışveriş fırsatları için yesyeni bir merkez oluşturuyor

Artık Google’a “alışveriş fırsatları” yazarsanız, arama motoru sizi elektronik ve giysi üzere kategorilerde indirimlerle dolu bir sayfaya yönlendirecek.

Belirli bir eser tipini arıyorsanız Google’da “kulaklık indirimleri” üzere bir şey arayabilir ve o esere ait kampanyaları görebilirsiniz. Sergilenen eserler büyük mağazalar, lüks markalar ve lokal mağazalar da dahil olmak üzere çeşitli kaynaklardan geliyor. Google, geçmişte hesabınızda oturum açtığınızda göz attığınız öğelere dayalı olarak da emsal şeyler gösterecektir. Ayrıyeten, örneğin daha evvel bir gömleğe yahut saate baktıysanız, “göz atmaya devam et” kısmında mevcut kampanyalar gösterilecek.

Google, alışveriş fırsatları için yepisyeni bir merkez oluşturuyor

Ayrıca Google, bir fiyatın ortalamanın üstünde mi yoksa yakın vakitte düşüp düşmediğini görmek için de daha fazla bilgi sağlayacak. Sitelerin adres çubuğunda, bir eserin 90 günlük fiyat geçmişini görüntülemek için tıklayabileceğiniz bir “alışveriş bilgileri” etiketi bulunacak. Bu grafik, eserin sık sık indirime girip girmediği yahut etiket fiyatının yakın vakitte düşüp düşmediği konusunda size bir fikir verebilir. Bir eser indirime girdiğinde anlık ve e-posta bildirimleri almak için Taşınabilir Arama’daki zil simgesini de tıklayabilirsiniz. Bilgisayarınızdan Chrome’da alışveriş yapıyorsanız bunun yerine öğeyi yer imlerinize de ekleyebilirsiniz.