Motorola'dan renkli bir sürpriz: Razr 40 Ultra ve Edge 40 Neo

Motorola’dan renkli bir sürpriz: Razr 40 Ultra ve Edge 40 Neo

Motorola, her yıl Pantone ile iş birliği yaparak, Pantone tarafından onaylanan hassas renklerde akıllı telefonlar sunuyor. Bu yıl şirket, 2023 yılının Pantone rengi olarak belirlenen Viva Magenta’da bir dizi aygıt tanıttı. Artık ise Motorola, Pantone’un 2024 Yılının Rengi olarak seçtiği Şeftali Tüyü renginde iki aygıtını piyasaya sürdü. Bu iki model, Moto Razr 40 Ultra ve Edge 40 Neo, artık Pantone 13-1023 Şeftali Tüyü renginde geliyor.

Motorola’nın Müşteri Tecrübesi ve Tasarım Lideri Ruben Castano, Pantone ile gelişen iş birliğinde renklerin ehemmiyetini vurguluyor. Castano, teknolojinin insan tecrübeleriyle derinden bütünleştiği bir dünyada, rengin, fizikî aygıtların ötesine geçen manalı etkileşimler ve söz aracı olarak hizmet ettiğini belirtiyor. Motorola’nın daha derin temaslar ve yeterli oluş maksatlarıyla uyumlu olan Pantone Yılın Rengi 2024, PANTONE 13-1023 Şeftali Tüyü’nü, sanal ve gerçek dünyaları problemsiz bir biçimde birleştirdiği için öne çıkarıyor.

Motorola’dan renkli bir sürpriz: Razr 40 Ultra ve Edge 40 Neo

Pantone Renk Enstitüsü’nün Lider Yardımcısı Laurie Pressman, iş birliğinden memnuniyet duyduğunu söz ediyor ve Motorola’nın aygıtlarındaki renkler aracılığıyla yaratıcılığı, ilişkiyi ve kişiselleştirmeyi teşvik etme taahhüdünü takdir ediyor. Pressman, PANTONE 13-1023 Şeftali Tüyü’nün ilişkiyi, topluluğu ve ferdî düzgün oluşu temsil ettiğini, dijital aygıtların fizikî yapısı için özelleştirilmiş bu rengin kullanıcı tecrübesini artıracağını ve Motorola’nın özelliklerini manalı ilişkiler kurmak için kullanacağını belirtiyor. Bu açıklamalar, renkleri teknolojinin insan irtibatı, şahsî tabir ve uygun oluş üzerindeki tesirini artırmak için entegre etme ortak gayesini vurguluyor.

Bu aygıtlar için yeni renk seçeneğiyle fiyatlandırmada rastgele bir değişiklik yapılmadı. Şeftali Tüyü dışında, Razr 40 Ultra Buzul Mavisi, Sonsuz Siyah ve Viva Magenta renklerinde; Edge 40 Neo ise Caneel Koyu, Kara Hoşluk ve Rahatlatıcı Deniz renklerinde sunuluyor.