Motorola Moto G Power 5G (2024) tasarımı ortaya çıktı

Motorola Moto G Power 5G (2024) tasarımı ortaya çıktı

Motorola’nın bu yıl ABD pazarı için tanıttığı Moto G Power 5G modelinin akabinde, şirketin yeni versiyonu üzerinde çalıştığı bilgileri teknoloji dünyasında sirkülasyona girdi. Yeni modelin ismi şimdi kesin olmamakla birlikte, Moto G Power 5G (2024) olarak anılıyor. Teknoloji sitesi MySmartPrice, aygıtın CAD tabanlı tasarım görsellerini yayımlayarak, meraklılarına birinci ipuçlarını sundu.

Moto G Power 5G (2024) modeli, ön taraftan bakıldığında merkeze pozisyonlandırılmış bir selfie kamerasının bulunduğu düz bir ekranla dikkat çekiyor. Aygıtın 6.7 inçlik bir ekranla geleceği belirtiliyor; bu da evvelki modele nazaran daha büyük bir ekran manasına geliyor.

Arka kısmına geçildiğinde, parlak bir dikdörtgen kamera modülü göze çarpıyor. Bu modül, bir LED flaşın eşlik ettiği çift kamera sistemine konut sahipliği yapıyor. Telefonun düz kenar çerçeveleri içinde sağ tarafta ses düğmeleri ve parmak izi sensörüne sahip bir güç düğmesi yer alırken, sol tarafta bir SIM kart yuvası bulunuyor.

Motorola Moto G Power 5G (2024) tasarımı ortaya çıktı

Moto G Power 5G (2024) tasarımı, aygıtın üst kısmında ikincil bir mikrofonun yanı sıra alt kısmında 3.5mm kulaklık girişi, bir mikrofon, USB-C portu ve hoparlörü barındırıyor. Aygıtın boyutları ise 167.3 x 76.4 x 8.5mm olarak belirtilmiş, lakin çekirdek özellikleri hakkında bir bilgi verilmemiş.

Geçmişi hatırlarsak, G Power 5G’nin 2023 versiyonu bu yılın Nisan ayında tanıtılmıştı. O model 6.5 inç IPS LCD FHD+ 120Hz ekran, Dimensity 930 yonga seti, 6 GB RAM, 256 GB dahili depolama alanı, MyUX tabanlı Android 13 işletim sistemi ve 15W şarj takviyeli 5,000mAh kapasiteli bir batarya ile gelmişti. Ayrıyeten 16 megapiksel ön kamera ve 50 megapiksel ana kamera + 2 megapiksel derinlik + 2 megapiksel makro kamera ünitesini içeren üçlü kamera kurulumuna sahipti.