OnePlus 12'nin kamera örnekleri ziyadesiyle heyecanlandırdı

OnePlus 12’nin kamera örnekleri ziyadesiyle heyecanlandırdı

OnePlus’ın merakla beklenen yeni akıllı telefon modeli OnePlus 12‘nin Çin pazarına çıkış tarihi şimdi resmi olarak açıklanmadı. Fakat, aygıtın bu ay içerisinde tanıtılacağına dair söylentiler dolaşmakta. Beklenen lansman öncesinde, OnePlus Çin Lideri Li Jie Louis, telefonun fotoğrafçılık yeteneklerini gözler önüne sermek için birtakım kamera örneklerini paylaştı.

Li Jie’nin Weibo üzerinden yaptığı paylaşıma nazaran, OnePlus 12 ve rakip bir “Pro” etiketli amiral gemisi akıllı telefonun kamera çekimleri karşılaştırılıyor. Muhtemelen Xiaomi 14 Pro olan rakip aygıtla çekilmiş imajlarla yan yana yapılan bu karşılaştırmada, hangi fotoğrafın hangi telefona ilişkin olduğu belirtilmese de, üstün sonuçları sergileyen fotoğrafların OnePlus 12’nin kamerasından geldiği anlaşılıyor.

OnePlus 12’nin kamera örnekleri ziyadesiyle heyecanlandırdı

OnePlus, OnePlus 12‘nin Sony’nin en yeni Lytia kamera sensörüyle donatılacağını onayladı. Dolaşan dedikodulara nazaran aygıt, OnePlus Open’da da kullanılan birebir LYT-T808 ana kamerayı taşıyacak. Bu ana kameraya, 48 megapiksel çözünürlükteki IMX581 lensi ultra geniş açı çekimler için ve 5x optik zum takviyesi sunması beklenen 64 megapiksel OmniVision OV64B periskop telefoto kamera eşlik edecek.

OnePlus 12, gücünü Snapdragon 8 Gen 3 yonga setinden alacak. 5,400mAh kapasiteli bir batarya ile gelecek olan aygıt, 100W kablolu ve 50W kablosuz şarj dayanağına sahip olacak. Aygıtın ön yüzünde, 2K çözünürlük, 120Hz yenileme suratı ve yaklaşık 3,000 nit parlaklık sunan BOE X1 kavisli kenar ekran yer alacak. Çin için ColorOS 14, küresel pazar içinse OxygenOS 14 tabanlı Android 14 işletim sistemiyle kutudan çıkacak. OnePlus 12’nin Çin’de Kasım ayında, küresel pazarda ise 2024 Ocak ayında piyasaya sürülmesi bekleniyor.