Lenovo Tab M11 sertifikasyon sürecinde görüldü

Lenovo Tab M11 sertifikasyon sürecinde görüldü

Lenovo’nun yeni tablet modeli Tab M11, bir evvelki sürüm Tab M10’un yerini almak üzere geliyor. Son vakitlerde birçok sızıntı ile gündeme gelen aygıt, geçen hafta FCC listelerinde ortaya çıktıktan sonra artık de Birleşik Arap Emirlikleri’nin TDRA sertifikasyon sitesinde TB330XU model koduyla belirdi.

Henüz resmi bir açıklama olmamakla birlikte, bu listelemeler tabletin yakında piyasaya sürüleceğine işaret ediyor. Evvelki sızıntılara ve sertifikasyon bilgilerine nazaran, Lenovo Tab M11’in üç farklı depolama seçeneği ile gelmesi bekleniyor: 4GB RAM + 64GB depolama, 4GB RAM + 128GB depolama ve 8GB RAM + 128GB depolama. Aygıt, 1TB’a kadar genişletilebilir SD kart dayanağına sahip olacak. 6820 mAh kapasiteli batarya, çift bantlı WiFi ilişkisini destekleyecek. Lakin FCC ve TUV Rheinland’da görülen modelde LTE bağlantı özelliği bulunmuyor. Tablet, Android 13 tabanlı ZUI 15.1.028 kullanıcı arayüzü ile gelecek ve tertipli güvenlik yamalarıyla birlikte Android 15’e kadar güncellenmesi planlanıyor.

Lenovo Tab M11 sertifikasyon sürecinde görüldü

Lenovo Tab M11, 1920 x 1200 piksel çözünürlüğünde 11 inç LCD ekranla piyasaya sürüleceği düşünülüyor. Yonga seti olarak Helio G88 kullanılacak ve aygıt, 8GB RAM, 128GB depolama alanı ve bir microSD kart yuvası ile donatılacak. Ayrıyeten 8MP ön kamera ve 13MP art kamera ile gelmesi bekleniyor.

Donanım iyileştirmelerinin yanı sıra, Lenovo tabletleri YouTube Music, GBoard, Google News, Hisse (Wallet), Lenovo Vantage üzere ön yüklü uygulamalarla piyasaya sürmeyi hedefliyor.

Lenovo Tab M11’in iki farklı renk seçeneği ile sunulması planlanıyor: Ay Grisi ve Deniz Köpüğü Yeşili. Aygıtın 330$ fiyat etiketiyle satışa çıkması bekleniyor.