Microsoft, AI dayanaklı Bing Chat'i Copilot olarak yine isimlendiriyor

Microsoft, AI dayanaklı Bing Chat’i Copilot olarak yine isimlendiriyor

Benzer halde, Bing Chat Enterprise da artık Copilot olarak bilinecek ve 1 Aralık’tan itibaren genel kullanıma sunulacak. Ön saflarda çalışanlar için F3 hesaplarını da içerecek halde muhakkak Microsoft 365 lisansları hala fiyatsız olacak, fakat tıpkı gün aylık bağımsız abonelik kişi başı 5 dolar olacak.

Copilot, OpenAI’nin en son modelleri olan GPT-4 ve DALL-E 3’ü temel alıyor ve şirket, istemleri ve cevapları kaydetmeyeceğini söylüyor. Microsoft, Copilot’ta gerçekleşen etkileşimleri hiçbir formda görmeyecek ve temel modelleri daha fazla eğitmek için müşterilerin sohbetlerini kullanmayacak.

Microsoft, AI takviyeli Bing Chat’i Copilot olarak yine isimlendiriyor

Microsoft, Bing Chat’in tekrar markalandığını duyurmanın yanı sıra, Ignite AI etkinliğinde Microsoft 365 için Copilot’a daha fazla ferdileştirme seçeneği sunduğunu da açıkladı. Kullanıcılar, Word ve PowerPoint’ten başlayıp daha sonra başka uygulamalarla tercih ettikleri biçimlendirmeyi, tarzı ve tonu ayarlayabilecek.

Copilot, Outlook’ta davet detaylarını, ilgili e-postaları ve ilgili dokümanları tarayarak kullanıcıların gelecek yılın baharından itibaren süratli bir formda inceleyebilecekleri olayların bir özetini oluşturabilecek. Word’e “yakında gelecek” bir özellik, kullanıcıların sırf Copilot’a “Bu dokümanda nelerin değiştiğini nasıl görebilirim?” üzere bir soru sorarak dokümandaki en son değişiklikleri basitçe ayırt edebilmelerine imkan tanıyacak. Kullanıcılar PowerPoint’te kurumsal marka varlıklarını kullanabilecek ve yapay zeka tarafından oluşturulan görselleri kullanarak bunları kolaylıkla tekrar hayal edebilecek. Bunlar Microsoft’un Ignite’daki duyurularından sırf birkaçı; bunlara iki yeni şirket içi yapay zeka çipi, Azure Maia Yapay Zeka Hızlandırıcı ve Azure Kobalt CPU da dahil.