Meta Threads inadından vazgeçiyor!

Meta Threads inadından vazgeçiyor!

Şirket, Threads kullanıcılarının gönderilerinin Facebook ve Instagram akışlarında çapraz yayınlanmasını engelleyebilmeleri için yeni bir zımnilik ayarı üzerinde çalışıyor üzere görünüyor.

Yayınlanmayan özellik, toplumsal medya özelliklerinin resmi olarak piyasaya sürülmeden evvel erken sürümlerini sıklıkla ortaya çıkaran aksine mühendis Alessandro Paluzzi tarafından fark edildi. Paluzzi, Threads’in saklılık ayarlarındaki yeni “diğer uygulamalarda gönderi önerme” özelliğinin ekran imajlarını paylaştı.

Bu özellik, şirketin Threads’i güçlendirmek gayesiyle Facebook akışlarında kullanıcıların Threads gönderilerini tanıttığını kabul etmesinden lakin bir hafta sonra geldi. Meta geçmişte öbür uygulamalarını tanıtmak için benzeri taktikler kullanmış olsa da bu atılım, birçoğu Facebook’ta etkin olmayan ve promosyonları müdahaleci bir aşırılık olarak gören Threads kullanıcıları ortasında bile pek tanınan olmadı.

Meta Threads inadından vazgeçiyor!

Özellikle Meta’nın varsayılan ayar olarak çapraz paylaşımı otomatik olarak etkinleştirmeyi planladığı görülüyor. Devre dışı bırakma ekranında “Profiliniz herkese açıksa, insanların sizi keşfedip takip edebilmesi için gönderileriniz öteki uygulamalarda önerilebilir” sözü yer alıyor.

Özellik üzerinde ileri geri gitmeler, Meta’nın Threads’in büyümesini artırma gayretlerini istikrarlı bir halde artırmasıyla ortaya çıkıyor. Twitter klonu son haftalarda tekrar büyüyor ve şu anda yaklaşık 100 milyon aylık kullanıcıya sahip. Mark Zuckerberg kısa mühlet evvel uygulamanın Meta’nın bir sonraki milyar kullanıcılı hizmeti olma yolunu gördüğünü söyledi. Lakin bu kadar çok bireye ulaşmak için şirketin yeni kayıtlar çekmek emeliyle başka uygulamalara daha fazla yönelmesi gerekecek.