Meta, daha yeterli Reels görüntüleri için harekete geçti

Meta, daha yeterli Reels görüntüleri için harekete geçti

Araçlar, görüntüleme sayısı bilgileri ve daha fazlası üzere birçok faydalı ölçüm sağlayan evvelce mevcut Profesyonel Denetim Panelinin bir kesimi.

Mobil aygıtınızda bir Facebook Reel oluştururken en fazla dört farklı başlık ve küçük fotoğraf kombinasyonu ekleyebilirsiniz. Bu, içerik için bir test etabını başlatır. Hangisi en çok görüntülemeyi alırsa, otomatik olarak sayfanızda “kazanan değişken” olarak görüntülenecek.

Şirket tıpkı vakitte eşsiz başlık ve küçük fotoğraf seçenekleri oluşturmaya yardımcı olmak için yapay zekayı dahil etme üzerinde de çalışıyor lakin bu özellik üzerinde hala çalışılıyor. Buradaki en son emel, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin mümkün olduğu kadar çok ilgi görmesini sağlamak. Bu, Facebook’un trafiğini artırır ve Meta’nın bonus programı sayesinde yaratıcılara bu süreçte potansiyel olarak bir ölçü para kazandırabilir.

Meta, daha güzel Reels görüntüleri için harekete geçti

Bu maksatla, muhakkak ölçütleri aştığınızda muvaffakiyet rozetlerini ödüllendiren yeni bir sistem uygulamaya konuldu. Dijital rozet, para kadar güzel değil lakin yeniden de değerli. Meta, bu rozetlerin, ödüllü Yükselen İçerik Oluşturucu etiketi aracılığıyla içerik oluşturucuların içeriklerinin daha fazla görünürlüğünü elde etmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Bugün kullanıma sunulan tek araç bu değil. Ayrıyeten, evvelden var olan görüntü gönderilerinden ve canlı yayınlardan Reels’ı süratle oluşturmanıza imkan tanıyan yeni bir özellik de var. Profesyonel Denetim Paneli, kullanıcıların tüm bunları takip etmesine yardımcı olacak yeni içerik idaresi araçlarına sahip. Evvelce içerik oluşturucular içerik performansına sırf gönderi bazında erişebiliyordu lakin artık denetim paneli size olaylara dair daha bütünsel bir görünüm sunacak.