Meta, Reels görüntülerini düzenlemek için yeni bir araç geliştirdi

Meta, Reels görüntülerini düzenlemek için yeni bir araç geliştirdi

Araçlar, görüntüleme sayısı bilgileri ve daha fazlası üzere birçok faydalı ölçüm sağlayan evvelce mevcut Profesyonel Denetim Panelinin bir kesimi.

Mobil aygıtınızda bir Facebook Reel oluştururken en fazla dört farklı başlık ve küçük fotoğraf kombinasyonu ekleyebilirsiniz. Bu, içerik için bir test kademesini başlatacak. Hangisi en çok görüntülemeyi alırsa, otomatik olarak sayfanızda “kazanan değişken” olarak görüntülenecek.

Şirket tıpkı vakitte eşsiz başlık ve küçük fotoğraf seçenekleri oluşturmaya yardımcı olmak için yapay zekayı dahil etme üzerinde de çalışıyor lakin bu özellik hala üzerinde çalışılıyor. Buradaki son gaye, kullanıcı tarafından oluşturulan içeriğin mümkün olduğu kadar çok ilgi görmesini sağlamak. Bu, Facebook’un trafiğini artıracak ve Meta’nın bonus programı sayesinde üreticilere bu süreçte potansiyel olarak bir ölçü para kazandırabilecek.

Meta, Reels görüntülerini düzenlemek için yeni bir araç geliştirdi

Bu maksatla, muhakkak ölçütleri aştığınızda muvaffakiyet rozetlerini ödüllendiren yeni bir sistem uygulamaya konuldu. Meta, bu rozetlerin, ödüllü Yükselen İçerik Oluşturucu etiketi aracılığıyla içerik oluşturucuların içeriklerinin daha fazla görünürlüğünü elde etmesine yardımcı olabileceğini söylüyor.

Bugün kullanıma sunulan tek araç bu değil. Ayrıca, evvelden var olan görüntü gönderilerinden ve canlı yayınlardan Reels’ı süratle oluşturmanıza imkan tanıyan yeni bir özellik de var. Profesyonel Denetim Paneli, kullanıcıların tüm bunları takip etmesine yardımcı olacak yeni içerik idaresi araçlarına sahip.

Bu özelliğin Instagram’a değil de Facebook’a gelmesi de değişik zira Reels Facebook’tan çok İnstagram’ın bir özelliği. Şirketin bu araçları Instagram kullanıcıları için piyasaya sürmesi durumunda sizi bilgilendireceğiz.